Zakup kasku motocyklowego – na co zwracać uwagę?

nowoczesne meble
Pufa pikowana – pomysły na zastosowanie
23 lipca 2018
Usługi księgowe
Dlaczego szukać pożyczki w internecie?
28 sierpnia 2018

Zakup kasku motocyklowego – na co zwracać uwagę?

motocyklista w zielonym kasku

Zakup kasku motocyklowego może być nie lada wyzwaniem zwłaszcza w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motorami. Dodatkowo w sklepach dostępnych jest tak dużo modeli kasków, że wybór może być bardzo ciężki. Przykładowy kask Schuberth E1 posiada wysoką jakość i jest godny polecenia, ale nie dla każdego. Dlaczego? Każdy kask posiada swoje właściwości i należy do jednego z rodzajów kasków. W zależności od stylu jazdy, a także okoliczności należy zatem wybierać konkretne warianty kasków. Na co zwracać uwagę podczas zakupów? O tym poniżej.

Rodzaje kasków i ich przeznaczenie

Wybierając kask należy wiedzieć, że istnieje kilka podstawowych rodzajów takich produktów. Otóż pierwszym z nich są kaski integralne, które nie posiadają podnoszonej szczęki. Drugim wariantem są kaski szczękowe – tutaj już można podnieść część szczękową, a kolejnym otwarte oraz crossowe. W zależności od stylu jazdy i preferencji należy zatem wybrać konkretny rodzaj kasku. Ma to wpływ na bezpieczeństwo, a także wygodę i komfort jazdy. Specjalne modele crossowe służą do jazdy w terenie i polecane są wszystkim motocyklistom szukającym przygód. Istnieją także bardzo ciekawe warianty, a mianowicie kaski, które łączą w sobie cechy integralnych modeli z szczękowymi czego przykładem może być Schuberth E1. Taki rodzaj kasku jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, gdyż stosowany może być zarówno przez zwyczajnych motocyklistów jak też miłośników mocniejszych wrażeń.

Cechy doskonałego kasku

Dobry kask musi przede wszystkim być cichy, a także wygodny w użytkowaniu. Nie można także zapomnieć o bezpieczeństwie. Warto zatem zwracać uwagę na to by kask posiadał solidne wykonanie oraz porządne wykończenie. Oznacza to, że kask powinien przede wszystkim zostać wyprodukowany na bazie mocnych materiałów, które są trwałe. Dodatkowo należy także przyjrzeć się wewnętrznej wyściółce, która powinna być miękka i przyjemna w dotyku. Równie ważny jest system wentylacyjny, gdyż odpowiednia wentylacja wpływa bezpośrednio na komfort jazdy. Kaski takie jak choćby Schuberth E1 posiadają nowoczesne systemy wentylacji dzięki czemu ich użytkowanie jest bardzo przyjemne. Co jeszcze powinien posiadać porządny kask? Przede wszystkim mocne, ale łatwe w obsłudze zapięcie, szeroki wizjer, a także inne udogodnienia takie jak chociażby zamontowane odblaski.
Podczas kupowania kasku trzeba zwracać uwagę na jego jakość oraz dostosowanie do stylu jazdy. To wszystko wpływa bowiem na bezpieczeństwo i komfort każdego motocyklisty.

Sprawdź kaski Schuberth E1 w sklepie Schuberth-kaski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*