Czym kierować się przy wyborze konkretnego systemu kontroli paliwa?

krawat knit
Krawat typu knit – do czego go nosić?
20 lipca 2015
opaska do biegania
Specjalna oferta dla biegaczy!
21 lipca 2015

Czym kierować się przy wyborze konkretnego systemu kontroli paliwa?

kontrola paliwa

Systemy monitoringu instalowane w autach firmowych powoli stają się standardem wyposażenia we wszystkich przedsiębiorstwach związanych z branżą transportową lub firmach dysponujących sporą flotą pojazdów różnego typu – na potrzeby dystrybucji lub działań handlowo-marketingowych. Korzystanie z dowolnego systemu kontroli paliwa, a dokładniej rzecz biorąc systemu kontroli zużycia paliwa to jednak stałe comiesięczne koszty.

Dlatego przy wyborze konkretnego systemu lub konkretnej firmy, z której usług będziemy korzystać, warto dokładnie przeanalizować za co będziemy płacić. Może bowiem dojść do takiej sytuacji, że sam system zainstalowaliśmy za śmiesznie małe pieniądze, ale już za wykorzystanie jego pełnych możliwości przyjdzie nam co miesiąc płacić pokaźną sumę pieniędzy.

Kontrola paliwa – czy warto?

kontrola paliwaPrzed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zastanowić się czemu dokładnie taka kontrola paliwa ma służyć. Jeśli ma być to jedynie przysłowiowy bat na nieuczciwych pracowników, którzy naciągali firmę na paliwo, to można skorzystać z najtańszych systemów. Jeśli jednak kontrola paliwa ma być narzędziem, które wpłynie na lepszą organizację pracy, pozwoli na dokładne przeanalizowanie tras i ich ewentualną zmianę, czy też w inny korzystny sposób wpłynie na poprawę efektywności działania firmy (transportu) to od razu warto zainwestować w być może nieco droższy system, ale za to w system oferujący dużą ilość danych raportowych.

Sprawdź różne oferty

Niezależnie do naszej motywacji, przed wyborem konkretnego systemu monitoringu, warto zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku firm(np. Tronik.pl), a nawet poprosić wybrane z nich o możliwość przestawania ich systemów w praktyce. To drugie rozwiązanie wydaje się jak najbardziej wskazane. Dzięki takim testom w bezpośredni sposób dowiemy się jak działa konkretny system i jakie dane raportowe otrzymamy za określoną cenę. Takie porównanie działania kilku różnych systemów kontroli paliwa pozwoli na wybór systemu, który w najpełniejszy sposób odpowiada naszym potrzebom – nie zawsze warto słuchać podpowiedzi handlowców, którzy chcą sprzedać swój system. Ostatecznie nie wszystkie opcje raportowe muszą być nam bezwzględnie potrzebne. W tym przypadku wiele zależy bowiem od charakteru prowadzonej przez nas działalności oraz wielkości budżetu przeznaczonego na działanie systemu nadzoru kierowców.

Bez względu na typ systemu, na jaki się zdecydujesz, kontrola paliwa to zawsze skuteczny sposób na walkę z nieuczciwymi pracownikami. Z systemem kontroli w Twojej firmie, nadużycia tj. nieprawidłowe dane na temat ilości przejechanych kilometrów czy ilości zużytego paliwa, zostaną praktycznie ograniczone do zera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*