Mocne strony lokat bankowych

Mleczko pszczele – cudowny specyfik
1 listopada 2012
Jak uniknąć istotnych usterek auta?
1 listopada 2012

Mocne strony lokat bankowych

Jeśli zaczniemy szukać informacji na temat najpopularniejszych produktów bankowych, dość szybko przekonanym się, że nie od dziś największym zainteresowaniem w naszym kraju cieszą się lokaty bankowe. Warto zastanowić się, dlaczego właściwie akurat ten produkt bankowy jest tak ceniony? Ostatecznie, jeśli np. weźmiemy pod uwagę oprocentowanie lokat, to chyba każdy z nas przyzna, że zyski z nich nie należą do powalających. Jednak mimo to lokaty zakładane są zarówno przez osoby starsze, sceptycznie podchodzące do ryzykownych form inwestycji, jak i przez osoby młode, bardziej otwarte np. na możliwości takie jak fundusze inwestycyjne, akcje itd.

Po pierwsze – lokaty chronią oszczędności przed inflacją

Jakie zalety mają współczesne lokaty bankowe? Przede wszystkim pozwalają nam na efektywne oszczędzanie. Co to oznacza? Jeśli przejrzymy ranking lokat, szybko zauważymy, że ich oprocentowanie nie jest może zbyt wysokie, jednak pozwala na dość skuteczną walkę z inflacją. Lokata jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcielibyśmy, by nasze oszczędności z każdym kolejnym dniem traciły na wartości. Najlepsze lokaty mają zresztą na tyle zachęcające oprocentowanie, że naprawdę warto pomyśleć o jakimś depozycie finansowym i to nawet na większą kwotę. To jednak nie koniec zalet tego produktu finansowego.

Po drugie – lokata bankowa to bezpieczeństwo

Najmocniejszą stroną lokat bankowych jest ich bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że, jeśli tylko wybierzemy lokaty bankowe ze stałym oprocentowaniem, praktycznie od momentu zawarcia umowy z bankiem, możemy w prosty sposób wyliczyć spodziewany zysk. Nie musimy się przy tym obawiać żadnych niespodzianek. Zatem, studiując porównanie lokat bankowych, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na te, które mają stałe oprocentowanie. A skoro mówimy już o kwestiach bezpieczeństwa, to na pewno warto wspomnieć także i o tym, że kapitał zgromadzony na lokatach jest (do wysokości 100 000 euro) gwarantowany przez BFG, czyli Bankowy Fundusz Bezpieczeństwa. W tamy miejscu warto podkreślić, że dotyczy to jedynie typowych lokat bankowych, nie zaś polisolokat, które de facto są produktem o charakterze ubezpieczeniowym.

Po trzecie – lokaty bankowe wiążą się z ciągłymi promocjami

Studiując ranking lokat, na pewno zauważymy, że banki starają się przyciągnąć potencjalnych inwestorów najróżniejszymi akacjami promocyjnymi. Niektóre z instytucji finansowym oferują nam ciekawe gratisy, które mają trafić do naszych rąk, jeśli tylko zdecydujemy się na lokatę, inne z kolei obiecują nam promocyjne oprocentowanie lokat, które najczęściej nie dotyczy niestety całego okresu obowiązywania umowy. Trzeba jednak przyznać, że oferty tego typu i tak są dla nas dość korzystne, ponieważ oznaczają realne podniesienie zysków z lokat choć przez jakiś czas.

Po czwarte – łatwość założenia lokaty

Dużym atutem lokat jest to, że ich założenie nie wymaga od nas nawet wizyty w banku, w większości przypadków wszystkie formalności możemy z powodzeniem załatwić za pośrednictwem Internetu. Dotyczy to zarówno osób, które w danym banku posiadają już konto rozliczeniowo – oszczędnościowe jak i tych, które dopiero teraz postanowiły zostać klientami danej instytucji. Naturalnie lokatę możemy założyć także tradycyjnie w oddziale banku.

1 Komentarz

  1. Serdecznie zapraszam na serwis link usunięty, który pozwoli Państwu wybrać najlepszą dla swoich indywidualnych potrzeb lokatę. Serwis niedawno wystartował – zapraszamy do testowania interaktywnych porównań!

    Rzeczywiście, lokaty są najpopularniejszym sposobem na oszczędzanie i nie ma się czemu dziwić. Gwarantują bezpieczeństwo (podlegają BFG), zdecydowaną większość z nich założymy szybko przez Internet, a oprocentowanie – mimo że wciąż spada to jednak nie tak jak spada inflacja. Wniosek? I tak zyskujemy coraz więcej!

    Jeżeli nie chcemy daleko szukać i porównywać to link usunięty znajdziemy aktualny ranking lokat dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*