Nowoczesna rejestracja czasu pracy w firmie

prezent dla dziecka
Obdarowanie dziecka
18 maja 2015
kawa lavazza
Kawa Lavazza – jak wybrać ?
20 maja 2015

Nowoczesna rejestracja czasu pracy w firmie

rcp

rejestracja czasu pracy

Po co ta cała rejestracja?

Istnieje kilka elementów, które łączą każdy zakład pracy, bez względu na jego lokalizację, zasięg i specjalizację. Jednym z nich jest czynnik ludzki – pracownicy. Wykorzystanie zasobów ludzkich, przede wszystkim powinno odbywać się w oparciu o optymalny monitoring (rejestracja czasu pracy). Zapewnia to, z jednej strony odciążenie pracowników kadrowych, z drugiej strony pozwala organom kierowniczym skutecznie rozliczać czas wypełniania obowiązków służbowych.

RCP a technologia on-line

Rejestracja czasu pracy, mówiąc krótko RCP, obecnie coraz bardziej odchodzi od swojej pierwotnej formy. Niewygodne i czasochłonne rozwiązania ewidencji czasu pracy z użyciem zestawień listowych, ustępują miejsca rozwiązaniom nowoczesnym i łatwo osiągalnym. Nie wydaje się to faktem zaskakującym. W końcu internet wkracza i rozgaszcza się na dobre w wielu obszarach życia. I jak się okazuje, z powodzeniem może być wykorzystywany także do monitorowania czasu pracy. RCP typu on-line to bardzo wygodne rozwiązanie skierowane do właścicieli firm, którzy pragną efektywnie zarządzać czasem pracy swoich pracowników. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i niezależnie od branży, RCP on-line sprawdza się w różnych warunkach jako innowacyjna i sprawna metoda nadzoru. Prowadzona w ten sposób ewidencja czasu pracy w wymierny sposób zmniejsza koszty zarządzania przedsiębiorstwem.

Zalety trybu „na żywo”

Podstawową zaletą urządzeń RCP działających w oparciu o technologię on-line jest bardzo szybki przesył danych. Dzięki temu właściciel firmy ma możliwość kontrolować na bieżąco zadania służbowe swoich pracowników, nawet jeśli jest poza siedzibą firmy. Ponadto takie rozwiązanie pozwala łatwo gromadzić informacje o realnym czasie pracy osób rozlokowanych np. w różnych filiach zakładowych i to bez względu na odległość. Rejestrator czasu pracy przekazuje dane bezpośrednio do serwerów z których następnie korzysta obsługa w centrali firmy. W ten sposób organ kontrolny może uzyskać wgląd w pracę swojej załogi, za pomocą urządzenia z dostępem do Internetu (może być to tradycyjny komputer lecz także tablet czy smartfon). Dostęp do sieci – jak wiadomo – jest współcześnie osiągany niemal wszędzie. Dzięki temu wszystkiemu rejestracja czasu pracy staje się bardzo łatwo dostępna a tym samym skuteczna. Istnieje wiele innych systemów, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów ze względu na brak aktualnej informacji. Częstokroć aby uzyskać dane należy w ręczny sposób zgrać je bezpośrednio z urządzenia lub odczyt możliwy jest jedynie na jednym stanowisku komputerowym.

Przegląd rynkowych urządzeń RCP typu on-line, pozwala wskazać uczciwe rozwiązanie jakim zdaje się być rejestracja czasu pracy Czas.pro. Oferowany w tym rozwiązaniu rejestrator czasu pracy wyróżnia się przede wszystkim swoją konkurencyjną ceną. Produkt wykorzystuje komunikację GSM oraz technologię zbliżeniową, do wyboru, typu Mifare lub Unique. Możliwość decyzji o technice RFID pozwala między innymi na wykorzystanie już posiadanych kart identyfikacyjnych. W obecnych czasach przedsiębiorcy często migrują do nowszych rozwiązań a wykorzystanie starych kart pozwala uniknąć problemów z ponownym ich przydziałem – w szczególności gdy firma zatrudnia wiele osób. Producenci zaprojektowali swoje urządzenie RCP tak, by było odporne na problemy w pracy sieci komórkowych. Dzięki temu rzadko spotykane problemy w komunikacji operatorów GSM nie są w stanie wpłynąć na dane gromadzone w urządzeniu RCP. Specjalnie do tego opracowane techniki zapewniają nieprzerwane i całościowe przekazywanie informacji. Autorzy urządzenia pomyśleli również o przerwach w dostarczaniu energii elektrycznej. W wyniku tego rejestrator czasu pracy posiada wbudowaną baterię zapewniająca mu minimum 24 godzinną pracę. Rejestrator czasu pracy montuje się bardzo szybko, bez wysiłku. Aktywacja i finalne uruchomienie jest możliwe za sprawą wpisania kodu aktywującego na stronie rejestracyjnej.

Zastosowanie nowoczesnych metod komunikacji gwarantuje ciągłość i dostępność informacji a nowoczesna elektronika ich sprawne przetwarzanie. Od lat można zaobserwować trendy, które kierują w stronę rozwiązań on-line – dostępnych szybko zawsze i wszędzie. Tak jak jeszcze dekadę temu nacisk stawiano na informację samą w sobie, dziś najważniejsza jest wiadomość żywa i najbardziej aktualna. Rejestracja czasu pracy on-line jednoznacznie wpisuje się w dzisiejsze kanony więc rozwiązanie to można śmiało uznać za przyjazne przedsiębiorcom.

1 Komentarz

  1. MariuszN pisze:

    Tych wszystkich ludzi nie da się upilnować nie wspomahająć się elektroniką tego typu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*