Przejdź do treści

Czy prowadzenie parkingu to dobry biznes

Jeśli posiadasz kawałek ziemi, parkowanie może nie być dużą inwestycją. Ogrodź teren, podziel miejsce i już możesz zarabiać. Mówiąc o Warszawie, ze względu na brak miejsc parkingowych, większość płatnych parkingów ma pełny zestaw klientów. Jeśli jednak ma powstać lotnisko, dobre miejsce parkingowe może nie być tak dobrym biznesem… dlaczego?

Czy prowadzenie parkingu to dobry biznes

Parking wielkopowierzchniowy wybudowany na lotnisku w Modlinie
Doskonałym przykładem jest Lotnisko Modlin. Na początku otwarcia wszystkie duże działki zostały przeznaczone na parking. Większości klientów nie interesuje, czy parking jest monitorowany, czy są ochroniarze… im mniej zapłacisz, tym lepiej (ludzie tak myślą, niezależnie od branży).

W Modlinie jest bardzo mało profesjonalnych parkingów, a jest ich kilkadziesiąt. Jak konkurujesz, kiedy ceny nie można obniżyć? Jak wspomniano wcześniej, jest to:

Ochrona i nadzór 24/7

Koszt transportu na lotnisko i z lotniska jest wliczony w opłatę parkingową
Promocje dla zwykłych klientów
Jeśli właściciel profesjonalnego parkingu Modlin chce zapewnić klientom więcej rzeczy w preferencyjnej cenie, właściciel parkingu posesji na pewno powie, że parking nie jest dobrym biznesem. Dobry przykład profesjonalnego parkingu Modlin można znaleźć na stronie http://parkujblisko.pl/-po wejściu do galerii od razu widać, że teren służy wyłącznie do parkowania.

Jaki zysk mogą przynieść parkingi?

Prowadząc jakąkolwiek firmę, liczy na zysk. W przypadku parkingu z dużą ilością miejsc postojowych zysk może być pokaźny… Jednak początkowy koszt wielu osób zabrania wielu osobom. Oprócz budowy parkingów warto zainwestować także w strony internetowe, ulotki, billboardy itp. Zwrot kosztów parkingu może zająć nawet rok, a w niektórych przypadkach inwestycja nigdy się nie zwróci.

Koniecznie odwiedź w/w stronę, aby zobaczyć jak wygląda parking premium w Modlinie – jeśli nie masz środków na podobną inwestycję, najlepiej poszukać szczęścia w innej branży. Właściciel tego parkingu dał z siebie wszystko – jak widać na zdjęciach – choć cena jest wyższa niż u konkurencji, nie narzekał na brak ruchu.

Parking na lotnisku

Skoro jesteśmy na parkingu przy lotnisku, wyjaśnijmy, dlaczego parking lotniskowy nie jest zbyt popularny. Cena tego parkingu jest straszna + ciężko znaleźć wolne miejsca parkingowe w okresie wakacyjnym. Dlatego przed podjęciem decyzji o lotnisku ludzie szukają tanich i bezpiecznych parkingów w okolicy. Jeśli więc w Twojej okolicy nie ma miejsc parkingowych, a widzisz potencjał… Czy nie warto zainteresować się tym tematem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.