Sklep internetowy jako pomysł na biznes

Co to jest obwód drukowany?
19 marca 2018
motocyklista na torze wyścigowym
Przydatne motocyklowe akcesoria od Givi
10 kwietnia 2018

Sklep internetowy jako pomysł na biznes

Online Marketing Strategy Branding Commerce Advertising Concept

Zastanawiałeś się kiedyś jak funkcjonują biznesy internetowe? Jak powstają sklepy internetowe i czy droga do sukcesu e-commerce jest łatwa? W tym artykule postaram się uchylić rąbek tajemnicy związanej ze sprzedażą internetową. Oczywiście temat jest szeroki jak rzeka oraz przepełniony najróżniejszymi wyjątkami. Główne szlaki prowadzące do kariery internetowej są prawie niezmienne.

Pomysł

Oczywiście podstawą i swoistym ziarnem każdego biznesu, które ma nam ładnie kiełkować jest pomysł. Niby banał, ale większość zatrzymuje się właśnie na tym punkcie. Jeżeli czytasz ten artykuł to rozumiem, że jesteś ciekawy jak funkcjonuje sprzedaż w sieci lub jesteś nawet zainteresowany otworzeniem jakiegoś biznesu internetowego. Wież mi jesteś wyjątkowy. Większość społeczeństwa nie poszukuje, nie próbuje. Po prostu trwa. Aby ułatwić Ci zadanie pomysł na sklep internetowy musi spełniać dwa podstawowe warunki. Musi być dobry, ale to przecież oczywiste. Drugi warunek to taki, że musisz z tego czerpać nie tylko pieniądze, ale i satysfakcję, a najlepiej by było gdyby prowadzenie przyszłego sklepu internetowego było Twoją pasją.

Gdybym nie pisał dalej zaraz w komentarzach zwaliłoby się stado malkontentów, twierdzących że pieniądz nie śmierdzi. Ważne że e-commerce zarabia, a to że klniesz na niego to już mniej istotna sprawa. Można o tym przecież zapomnieć przy wieczornym piwie.

 

Pasja w e-biznesie

Po co pasja w tym wszystkim? Pasja pomoże Ci przetrwać ciężkie początki e-commerce. Pasja pomorze Ci dobrać najlepszy towar oraz zarazić klientów swoim entuzjazmem i stać się ich najlepszych doradcą w branży, w której działasz. Jeżeli będziesz kochał swoją pracę prześcigniesz wszystkich, którzy swojej pracy nie lubią lub traktują ją obojętnie. Łatwiej będzie Ci zachować wytrwałość i konsekwencję w dążeniu do sukcesu, ponieważ pojedyncze potknięcia nie będą, w stanie zbić cię z tropu.

 

Budowanie sklepu internetowego

Gdy już znajdziemy to coś, co będziemy chcieli robić przez lata, przechodzimy do drugiego etapu, którym jest budowanie sklepu internetowego. Samo opracowanie szaty graficznej i platformy sprzedażowej możemy zostawić firmie, która się na tym zna, liderem na rynku jest Design Cart. Do Ciebie będzie należało wiele innych spraw. Przede wszystkim musisz zastanowić się nad miejscem prowadzenia działalności e-commerc nie wymaga luksusowego pawilonu na deptaku, ale jakieś schludne pomieszczenie musisz mieć. Jak zdobędziesz towar, za co oraz skąd i czy zarobisz na jego sprzedaży. Ceny musisz mieć konkurencyjne, a do ceny dorzuć ciekawą identyfikację wizualną, dzięki której zapadniesz klientowi w pamięć, staniesz się ciekawszy. Dorzuć jeszcze pasję o której pisałem wcześniej. Pozwoli Ci oczarować klienta. Przed złożeniem zamówienia w agencji interaktywnej sprawdź jak sobie radzi konkurencja, co ma dobrze, a co ma źle. Zrób to co oni z tym że popraw od razu ich minusy. Jeżeli już zorganizowałeś już towar, magazyn, sklep internetowy to pora ruszać tylko podpisz odpowiednią umowę z firmą kurierską.

 

Promocja sklepu internetowego

Sklep działa, wygląda przepięknie, funkcjonalność miażdży konkurencję. Czekasz z pełnym entuzjazmem na live czacie, aby doradzać każdemu jak najlepiej, ale nikogo nie ma. W wyobraźni widzisz jak tłumy przechodniów mijają Cię z pełną obojętnością, a ty tkwisz wpatrując się w nich zza lady. Jak byś miał sobie wyobrazić umiejscowienie swojego sklepu, powinna być to planeta Kepler 438b. Jeżeli nie znasz jej i nie jesteś świadom jej istnienia to tak samo jak z klientami i Twoim sklepem. Oni nie wiedzą że w ogóle żyjesz i prowadzisz taki sklep.

Promocję sklepu internetowego zaczynamy od własnego podwórka. Jeżeli chodzi o samodzielną promocję, najłatwiej ruszyć z Fun Page na Facebook’u. Zaczynasz od swoich znajomych i stopniowo poszerzasz tę grupę. Jeżeli wybrałeś tę drogę promocji dobrze by było aby Twój sklep internetowy był wyposażony w blog ekspercki, jeżeli realizujesz swoje pasje przyjdzie Ci to łatwo. Blog i Facebook pozwolą Ci budować własną społeczność, która będzie stopniowo rozrastać się oczywiście jeżeli będziesz serwował wysoką jakość.

Podsumowując całość, jeżeli ktoś Ci mówi że rynek e-commerce jest już przepełniony i zabetonowany, nie wierz mu. Najprawdopodobniej rozmawiasz z osobą o nikłych chęciach, lub od takiej osoby twój rozmówca ma informacje. W biznesie internetowych najważniejsza jest wytrwałość, cierpliwość samodyscyplina. Idziesz na siłownie i efekty widzisz już po miesiącu lub dwóch, nie którzy narzekają że to za długo, w e-biznesie efekty możesz widzieć po .ponad pół roku. Zwróć uwagę że skoro e-biznesy kwitną to warto powalczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*