Przydatne motocyklowe akcesoria od Givi

Sklep internetowy jako pomysł na biznes
10 kwietnia 2018
ekspres nalewający kawę do filiżanki
Różne rodzaje ekspresu do kawy z filtrem
10 kwietnia 2018

Przydatne motocyklowe akcesoria od Givi

motocyklista na torze wyścigowym

Szyba, owiewka i zabezpieczenie aerodynamiczne motocyklisty w trakcie jazdy, odgrywają kolosalne znaczenie. Decydując się na profesjonalne szyby Givi do motocykli, zyskuje się jednak dużo więcej niż zwyczajną barierę ochronną przed owadami. Przede wszystkim, przednia szybka w motorze stanowi kluczowy element konstrukcyjny wpływający na komfort jazdy w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Opady deszczu czy różnego rodzaju owady znajdujące się na trasie przejazdu motocykla, nie uderzają bezpośrednio w kask kierującego motorem, ale są rozbijane już o przednią szklaną osłonę.

Nowoczesne rozwiązania aerodynamiczne

Pierwszym problemem, przed jakim stali producenci i projektanci szyb motocyklowych, był negatywny wpływ takiej przedniej konstrukcji na stabilność całego pojazdu. Dopiero wnikliwe badania nad aerodynamiką i rozłożeniem poszczególnych sił czy oporów powietrza na szybie motocyklowej umożliwiły przygotowanie i zbudowanie takiej szyby Givi, która nie tylko nie kolidowałaby z naturalnym pędem powietrza, ale wręcz wykorzystywałaby go do jeszcze lepszego przebijania się przez trasę z jak najmniejszymi oporami i stratami energetycznymi.

Nie tylko w Formule 1 można wiele zyskać stosując bardziej opływową linię nadwozia czy rozwiązania konstrukcyjne niewidoczne na pierwszy rzut oka, a wynikające właśnie z pomiarów w tunelach aerodynamicznych. Właśnie w takim procesie badawczym powstała szyba Givi do profesjonalnego wykorzystania w budowie i tuningu motocykli. Co ważne, modele udostępniane przez włoskiego producenta sprzętu motocyklowego, firmę Givi, zaprojektowane zostały w sposób umożliwiający łatwą i bezpieczną wymianę szyby w różnych markach motocykli, skuterów oraz ścigaczy.

Pozostałe zalety szyb Givi

Sięgając po szyby Givi można mieć także stuprocentową pewność, że będzie ona całkowicie odporna na chociażby parowanie, czyli kondensację pary wodnej. Zabezpieczona odpowiednimi powłokami szyba Givi nie będzie więc nigdy ograniczała widoczności – zarówno we mgle, gęstych opadach atmosferycznych jak i pełnym słońcu. Aerodynamiczny i opływowy kształt szyb Givi sprawia nie tylko, że cały motor porusza się z mniejszymi oporami powietrza, ale dodatkowo praca wycieraczki i odprowadzanie kropli czy śniegu z przedniej szyby są znacząco uproszczone.

Kluczowe w bezpiecznej jeździe motocyklem jest także zastosowanie materiałów i surowców w miarę odpornych na uszkodzenia mechaniczne i trwałych. W przypadku przednich szyb Givi bardzo ważne jest zastosowanie w pełni bezpiecznych rozwiązań, które zapobiegną chociażby pęknięciu i rozpryśnięciu się szyby na wiele drobnych ostrych i potencjalnie niebezpiecznych fragmentów.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.motoakcesoria.com.pl/pol_m_Szyby-Givi-155335.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*