Scrapki – wszystko, co warto wiedzieć o ich mocowaniu

Bezpieczna i wytrzymała mata Skip Hop
14 grudnia 2018
Termofor
Jaki termofor dla dziecka wybrać ?
15 stycznia 2019

Scrapki – wszystko, co warto wiedzieć o ich mocowaniu

Wycięte z scrapków zdobienia

W technice scrapbookingu, która cieszy się niezmiernym zainteresowaniem, dużą rolę poświęca się scrapkom. Tym określeniem nazywamy specjalne dekoracyjne wycinanki, które mocuje się na powierzchnię ozdobnych kopert, zaproszeń czy kartek okolicznościowych, aby wzbogacić ich wystrój. W sprzedaży znajdują się również scrapki, które nadają się do dekorowania albumów ze zdjęciami, kartonowych pudełek z przeznaczeniem na rodzinne bibeloty, ozdobne puszki, ramki na zdjęcia, a także wielu innych przedmiotów, którym pragniemy nadać spersonalizowanego charakteru. Aby jednak w pełni czerpać z dobrodziejstw, jakie nam oferują, pozostaje kwestia ich mocowania. W tym zakresie największą popularnością cieszy się klej oraz taśma.

Scrapki na klej

RękodziełoWykorzystanie kleju do mocowanie scrapek jest zarówno najprostszym, najtańszym, jak i najwygodniejszym sposobem do mocowania ich do dekorowanych przedmiotów. Nie ma znaczenia, czy jest to album, czy pudełko – klej sprawdzi się w tym zakresie rewelacyjnie. Wśród pasjonatów handmade, wysokim uznaniem cieszy się klej Magic. Ten półprofesjonalny produkt wyróżnia się doskonałą elastycznością i sposobem wiązania. Bez najmniejszych trudności połączy tekturę i papier, jak również koraliki, tasiemki czy inne materiały dekoracyjne. Alternatywnym produktem może być zwykły klej biurowy z przeznaczeniem do papieru (w przypadku słabego wiązania) lub specjalistyczny klej introligatorski, spełniający swoje zadanie przy tworzeniu mocniejszych połączeń.

Scrapki na taśmę klejącą

Zastosowanie kleju jest jednym ze sposobów przytwierdzania dekoracyjnym wycinanek. Innym są dwustronne taśmy klejące, które w przeciwieństwie do kleju, nie przylegają całą powierzchnią do ozdabianego przedmiotu, a wręcz przeciwnie – pozwalają uzyskać przestrzenny, trójwymiarowy efekt. Dzieje się to za sprawą piankowych taśm klejących, które są stosowane przez wiele osób wykorzystujących na co dzień scrapki, które są dostępne m.in tutaj https://www.creativehobby.pl/pol_m_Produkty_scrapbooking_scrapki-272.html

Co jest lepsze? Klej czy taśma?

Choć oba produkty pozwalają na zamocowanie dekoracyjnych wycinanek, w rzeczywistości to klej cieszy się największym zainteresowaniem wśród rękodzielników. Dlaczego? Powodów jest wiele. Przede wszystkim wykazuje się większą trwałością i mocniejszym działaniem, nie pozostając obojętnym na kwestie związanie z wydajnością. Wszystko to sprawia, że koszt tworzenia dekoracji przy użyciu scrapek będzie mniejszy niż wtedy, gdy zamiast kleju, sięgniemy po grube taśmy piankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*