Ubrania dla puszystych, a współczesna moda

Czy kredyt i pożyczka to ten sam produkt?
12 grudnia 2013
Dokumentacja sanitarna, czyli obowiązek firm z sektora spożywczego.
12 grudnia 2013

Ubrania dla puszystych, a współczesna moda

untitled-66_lNadwaga coraz częściej zaczyna dotykać młodzież i dzieci. I nie ma tu mowy o wymysłach dojrzewających nastolatków, ale o realnym problemie, który zaczyna przybierać na sile. Na jednej szali są anorektycy z poważnymi zaburzeniami łaknienia, a na drugiej ludzie, którzy nie potrafią prawidłowo się odżywiać. Kłopoty wynikające z otyłości to przede wszystkim te związane ze zdrowiem. Młodzi jednak nie zwracają zbytnio uwagi na zdrowie, a skupiają się głównie na wyglądzie. Dla nich prawdziwym problem jest dobór stroju, w którym będą czuć się atrakcyjnie.

Większość firm odzieżowych produkuje ubrania dla rożnych typów sylwetek. Jednak ci, którzy mają sporą nadwagę są zmuszeni kupować inną odzież. Duże rozmiary są dostępne w sklepach, które specjalizują się w tego typu asortymencie. Ubrania dla puszystych nastolatków niczym nie ustępują odzieży, która ma mniejszą rozmiarówkę. Duże nie znaczy nudne. Najlepiej widać to na wybiegach dla modelek. Moda na tzw. „rozmiar zero” od lat budzi kontrowersje i spotyka się z coraz głośniejszym sprzeciwem środowisk kobiecych. To właśnie z tego powodu powstały pokazy mody dla puszystych, na których przechadzają się panie o pełnych kształtach. Ubrania, które prezentują są modne, a jednocześnie tak dopasowane, aby eksponować silne strony damskiego ciała. Spora część projektantów nareszcie zorientowała się, że ich odzież kupują realne kobiety, a nie wychudzone modelki.

Panie, które można spotkać na co dzień na ulicy zazwyczaj nie są zadowolone ze swojej figury. W większości wypadków są to zwyczajne kompleksy napędzane przez reklamy, billboardy i retuszowane okładki pism. Takie podejście skutkuje tym, że kobiety (a często i mężczyźni) z nadwagą wybierają nieciekawą odzież. Duże rozmiary wcale nie musza być nudne, tymczasem wiele puszystych osób nieświadomie skazuje się na brzydki wygląd. Umiejętne odciąganie uwagi od mankamentów figury z pewnością pozwoli odzyskać pewność siebie. Najważniejsze to określić swój typ sylwetki, a następnie dobrze ją „podzielić”, czyli wyznaczyć talię. Ten prosty zabieg wydłuży nogi i nada ciału charakterystyczny kształt klepsydry. Panie z tuszą powinny unikać spodni (mimo, że wygodne), ponieważ najtrudniej w nich ukryć niechciane kilogramy. Niezbędne będą także dodatki założone w miejscach, do których chcemy przyciągnąć uwagę. Zachowawcza czerń niech będzie tylko tam, gdzie rzeczywiście jest największy problem. Zazwyczaj największy kłopot sprawia odstający brzuch, ale i na to są sposoby. Wystarczy dobrze podnieść biust za pomocą odpowiedniej bielizny i zaakcentować talię, a brzuch optycznie się zmniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*