Wszystko o żelach do paznokci

led lenser
Jaki rodzaj latarki wybrać?
24 października 2014
akcesoria samochodowe
Akcesoria samochodowe – wybieramy nawigację samochodową
24 października 2014

Wszystko o żelach do paznokci

Nowoczesne stylizowanie paznokci jest sprawą bardziej skomplikowaną i wymagającą niż mogłoby się zdawać. Na rynku do wyboru jest wiele różnych produktów, które niekoniecznie spełnią nasze oczekiwania i będą pasowały do oczekiwanego rezultatu. Jedną z nowoczesnych metod stylizowania paznokci jest używanie żelu do paznokci, który jest specjalnym preparatem, wymagającym utwardzenia za pomocą promieniowania. Warto poznać wszystkie zalety i wady tego rozwiązania, a także dowiedzieć się, jak dobierać żel, aby stylizacja wyglądała dobrze.

Stylizacja paznokci metodą hybrydową uważana jest za jedną z najbardziej trwałych. Paznokcie wyglądają naturalnie, nie tak jak z przyklejonymi, sztucznymi tipsami, a jednocześnie lakier utrzymuje się na ich powierzchni przez bardzo długi okres. Trzeba jednak taką stylizację regularnie uzupełniać za pomocą żelów do paznokci, ponieważ w miejscu wyrastania paznokcia robi się przestrzeń niezamalowana. Co więcej, lakiery hybrydowe w formie żelu potrzebują również odpowiedniego utwardzenia za pomocą lampy wytwarzającej promieniowanie ultrafioletowe. Sprawia to, że sam zabieg nakładania żelu jest dość długi i dobrze, jeśli wykonuje go profesjonalista.

Wszystkie żele do paznokci bazują na podobnej budowie chemicznej. Podstawa żelu jest składnik o nazwie oligomer. Jest on praktycznie najważniejszą substancją, która wpływa na konkretne właściwości fizyczne żelu: sprawia, że jest dość elastyczny, wygląda naturalnie, a jednocześnie pozostaje trwały i wytrzymały na uszkodzenia. Drugim istotnym składnikiem jest grupa katalizatorów, które zachodzą w reakcję z promieniowaniem ultrafioletowym i utwardzają żel na płytce paznokcia. Noszą one miano fotoinicjatorów.

W zasadzie żele do paznokci łączą się na trzy grupy. Pierwsza z nich to bardzo popularne wśród osób początkujących i chcących szybko i sprawnie wykonywać stylizację hybrydową żel jednofazowy. Łączy on w sobie wszystkie właściwości niezbędne do uzyskania trwałej i elastycznej warstwy na paznokciu. Minusem jest jedynie konieczność nałożenia kilku warstw na jeden paznokieć i utwardzanie ich za każdym razem. Systemy żelu dwufazowego są bardzo rzadkie i zwykle w takich zestawach znajdują się dwie substancje. Jedna ma za zadanie zbudować bazę, a druga – nabłyszczać położone warstwy. Dla osób zawodowa zajmujących się wykonywaniem tego typu stylizacji paznokci najlepszym, choć i najkosztowniejszym, rozwiązaniem będą żele do paznokci trójfazowe. Składają się z trzech różnych substancji: pierwsza ma za zadanie stanowić podkład, stąd jego nazwa: żel podkładowy. Druga warstwa to żel budujący, który tworzy paznokieć. Ostatnia warstwa to żel nabłyszczający, nadający całości połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*