Kwiatowe dekoracje – do jakiego wnętrza?

ręka pomalowana w barwy flagi
Gdzie kupić koszulkę patriotyczną?
13 czerwca 2017
bielizna do karmienia
Bielizna do karmienia – jaką wybrać?
19 czerwca 2017

Kwiatowe dekoracje – do jakiego wnętrza?

kwiecista dekoracja

Istnieje wiele powodów, dla których do wnętrz wybieramy dekoracje ogólne, dodające jedynie charakterystycznego wyglądu całości. Przykładowo, malarski szablon kwiatka to świetny sposób na zyskanie kolorowych i nietypowych dekoracji do różnych wnętrz, jednak często wybierany jest jedynie ze względu na ich charakter czy raczej kobiecą formę. Sprawdźmy zatem, w jakim wnętrzu sprawdzą się kwiatowe dekoracje.

W praktycznie każdym domu znajdziemy kwiaty – zwykle żywe, doniczkowe, nieco rzadziej cięte. Ozdabiają one wnętrze, ale również działają dobrze na psychikę oraz zwiększają ilość tlenu w pomieszczeniach. Tak jak i one, szablon kwiatka służący do stworzenia dekoracji w pomieszczeniu można wykorzystać na wiele sposobów. Wystarczy dobrze dobrać kolor oraz wielkość szablonu do naszych potrzeb.

szablon kwiatkaKwiaty kwiatom nierówne

Gdy mówimy o kwiatowych dekoracjach, to przed oczami stają nam zwykle barwne dodatki do typowo kobiecego wnętrza. Tymczasem wzory kwiatowe oraz roślinne niekoniecznie muszą mieć właśnie kobiecy charakter. Bardzo wiele zależy od tego, czy szablon kwiatka w istocie będzie jedynie szablonem płatków z częścią centralną, czy raczej po prostu ornamentem roślinnym, który można przerobić na bardzo rozbudowany wzór. Istotne jest również to, jaki kolor wybierzemy do pomalowania szablonu przyłożonego do ściany. Wybór barw monochromatycznych będzie doskonały jako uzupełnienie nowoczesnego wnętrza, nawet tego o minimalistycznym przekazie. Z kolei barwne elementy doskonale sprawdzą się do ożywienia dziecięcego pokoju czy uprzyjemnienia sypialni.

Trzy przykłady zastosowania

Dla zobrazowania rozmaitych form wykorzystania szablonu kwiatka jako podstawy do stworzenia dekoracji przedstawimy trzy przykłady jego zastosowania. Są to przykłady dla różnych pomieszczeń, doskonale pasujące więc do charakteru każdego z nich z osobna.

1. Minimalistyczne wnętrze

Wybór ciemnej barwy farby czy np. odcieni szarości dla wnętrza surowego, minimalistycznego sprawdzi się nawet w typowo męskim pomieszczeniu. Dekoracja stworzona jest na ścianie w alternatywie dla obrazów, przyciąga wzrok i stanowi jeden z ciekawszych punktów odniesienia dla wykończenia całego wnętrza.

2. Ciepła sypialnia

Dla podkreślenia intymnego charakteru wnętrza szablon kwiatka został pomalowany czerwonym kolorem na neutralnej ścianie. Pasuje w ten sposób do dodatków tekstylnych, w tym m.in. narzuty, ozdobnych poduszek czy zasłon. Dopełnia w atrakcyjnych sposób wizji intymnego wnętrza.

3. Dziecięce marzenia

Kolorowe farby, którymi pomalowany został wzór, nadają wnętrzu pokoju dziecięcego wesołego charakteru. To świetny przykład zastosowania w przypadku wnętrz dedykowanych dziewczynkom. Wykorzystano przede wszystkim ciepłe i pastelowe odcienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*