Pokój dziecięcy na niewielkiej przestrzeni

reebok buty damskie
Damskie obuwie Reebok do zajęć sportowych i na co dzień
20 kwietnia 2017
apartamenty hiszpania
Formalności związane z kupnem nieruchomości
28 kwietnia 2017

Pokój dziecięcy na niewielkiej przestrzeni

kanapy rozkładane

Współcześnie wiele rodzin posiadających dzieci mieszka na niewielkiej przestrzeni, co znacznie może utrudniać przygotowanie odpowiedniego pokoju dla pociech. W wielu przypadkach problemem jest wyznaczenie odpowiedniego miejsca na sen czy zabawę, dlatego też rodzice sięgają po takie meble, które umożliwiają wykorzystanie ich potencjału w jak najkorzystniejszy dla wnętrza sposób.

Na szczęście, dzięki dostępności rozmaitych rozwiązań w formie systemów meblowych czy pojedynczych, rozbudowanych mebli nie ma problemu ze stworzeniem wygodnego wnętrza dla starszego dziecka. Wygodne kanapy rozkładane, łóżka rozbudowane o funkcję biurka czy szafki ukryte w nietypowych miejscach doskonale radzą sobie z niewielką przestrzenią do zagospodarowania.

Najpierw wybierz łóżko

Tak naprawdę podstawowym meblem w pokoju dziecięcym powinno być łóżko, a tymczasem rodzice często stawiają w pierwszej kolejności np. na biurka czy inne miejsca, które według nich są istotne. Jest to błędem, bo tylko dobry wypoczynek w nocy zagwarantuje dziecku – zarówno młodszemu, jak i starszemu – wygodę na co dzień, wypoczęcie, a co za tym idzie, lepszą koncentrację i możliwość skupienia się. Dla młodszych dzieci ciekawym rozwiązaniem mogą być łóżka piętrowe z rozbudowanym biurkiem pod spodem. Jeśli jednak w pokoju mieszka dwoje dzieci albo nastolatek, to lepiej wybrać kanapy rozkładane w formie wersalek albo z wysuwanym dnem. To pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca w czasie dnia, dzięki czemu dziecko może podjąć swoich gości we własnym pokoju, zaś wieczorem kanapa rozkładana daje wygodne miejsce do spania.

Zabudowa – to jest to

W niewielkich wnętrzach podstawą jest dobre wykorzystanie przestrzeni. Z tego powodu dobrze jest inwestować w pełne zestawy mebli, do których wystarczy dokupić odpowiednie łóżko. Takie zestawy zazwyczaj dopasowane są do klasycznych łóżek na ramach, ale istnieje możliwość, aby były dopasowane także do kanapy rozkładanej do przodu – w końcu jest ona dość wąska. Tego rodzaju systemy zabudowują zwykle całą ścianę, czyniąc pokój bardzo wygodnym dla dziecka, a jednocześnie dając sporo miejsca na schowanie wszystkich drobiazgów, ubrań czy książek. W przypadku pokoju, z którego korzysta np. dwoje dzieci możemy wybrać opcję wykonania przepierzenia w funkcjonalny sposób, np. z wykorzystaniem regału bez pleców. Dzieci mogą ustawić wówczas kanapy rozkładane po jednej stronie pokoju, zaś biurka – po drugiej. W drugiej opcji mogą podzielić pokój między siebie, tworząc własne mikro-przestrzenie, do których druga osoba nie ma wstępu na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*