Pufa pikowana – pomysły na zastosowanie

Co potrzebne do stworzenia ogródka restauracyjnego?
5 lipca 2018
motocyklista w zielonym kasku
Zakup kasku motocyklowego – na co zwracać uwagę?
20 sierpnia 2018

Pufa pikowana – pomysły na zastosowanie

nowoczesne meble

Jednym z hitów wyposażenia mieszkań i domów są obecnie pufy pikowane – odpowiadające klasycznym, ale z charakterystycznym pikowaniem. Różnorodność kształtów i kolorów jest w przypadku tych mebli ogromna, dlatego też i ich zastosowanie może być rozmaite. Oto kilka pomysłów na to, jak wykorzystać ją we wnętrzu.

Oczywiście wiele zależy od tego, czy pufa pikowana jest nam potrzebna również użytkowo na co dzień, czy ma być raczej meblem ozdobnym, który będzie służył np. do położenia torebki czy przygotowania ubrania na drugi dzień. Sprawdźmy, jakie zastosowania i pomysły na jej wykorzystanie można mieć w codziennie użytkowanym wnętrzu.

Do pokoju dziecięcego

pufa do salonuWydawało Ci się, że pufa pikowana pasuje wszędzie, tylko nie do pokoju przeznaczonego dla dzieci? Nic bardziej mylnego – modeli jest tak wiele, że bez trudu wybierzemy coś odpowiedniego. Dla starszych dzieci dobrym pomysłem będzie niska pufa na stabilnych nóżkach, na której dziecko może usiąść np. podczas ubierania spodni czy butów. Dla maluchów sprawdzą się pufy z pikowaniem, ale bez charakterystycznych guzików, które dziecko mogłoby odczepić i połknąć; idealnie sprawdzą się niskie modele bez nóżek, które cała powierzchnią leżą na podłodze. Będą służyć dziecku jako miejsce odpoczynku i zabawy. Wybierając pufy pikowane z dodatkowym schowkiem w środku zyskamy nie tylko miejsce do siedzenia, ale również przestrzeń do schowania dziecięcych zabawek. Trzeba zadbać jedynie o zabezpieczenie małych paluszków przed przypadkowym przytrzaśnięciem.

Dodatek do mebli salonowych

Pufy świetnie sprawdzą się też w salonie, gdzie ich zastosowanie wydaje się najbardziej powszechne. Możemy tutaj zdecydować się np. na pufę na drewnianych, wygiętych nóżkach, w stylu ludwikowskim; będzie ona świetnie komponować się zwłaszcza z wnętrzem w klasycznym wydaniu. Z kolei pufy bez nóżek, np. w kształcie kwadratów, będą doskonałe jako dodatkowe miejsce na siedzisko dla gości, gdy zaprosimy do domu większą grupę osób.

Nietypowe zastosowanie

Mniejsze pufy pikowane będą dobrze sprawdzały się jako wygodne podnóżki np. w kąciku do czytania. Z kolei duże pufy bez nóżek, stabilne oraz niezbyt wysokie, mogą być świetnym… legowiskiem dla psa czy kota. Wystarczy pokryć je kodurą, którą łatwo czyści się z sierści i kurzu. Niektóre pufy mogą stanowić również alternatywę dla twardego stołeczka dla osób grających regularnie na fortepianie albo pianinie. Ostatecznie, podłużna pufa pikowana w formie ławeczki to dobre miejsce do składowania ubrań, które przygotujemy na drugi dzień, zarówno w sypialni, jak i salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*