Tornistry do szkoły – czym kierować się przy zakupie?

torebki damskie
Jakie torebki damskie lubią panie?
11 lipca 2014
obsługa prawna
Lepiej zatrudnić prawnika czy podjąć współpracę na podstawie outsourcingu?
14 lipca 2014

Tornistry do szkoły – czym kierować się przy zakupie?

Tornister to podstawowy atrybut każdego małego ucznia, który rozpoczyna swoją przygodę z edukacją na poziomie szkolnym. W kolejnych latach nauki, uczniowie rezygnują z tradycyjnych, usztywnianych tornistrów i zastępują je bardziej funkcjonalnymi plecakami. W tym przypadku interesują nas jednak same tornistry do szkoły oraz zasady, których warto się trzymać szukając najlepszego modelu tornistra dla swojego dziecka.

Kwestia pierwsza i chyba najważniejsza – tornister szkolny nie powinien być zbyt ciężki i zbyt duży. Jednym słowem musi być dopasowany do wzrostu i przede wszystkim wagi dziecka. Musimy mieć świadomość, że zapakowany tornister nie powinien ważyć więcej niż 10-15% całkowitej wagi ucznia. Zatem dla pierwszoklasisty, który waży około 20kg, tornister z obciążeniem nie powinien ważyć więcej niż 2-3kg. Tornistry skórzane lub posiadające ciężki stelaż same w sobie mogą ważyć do 2kg, zatem w ogóle odradzamy zakup tego typu modeli tornistrów dla małych dzieci.

Kwestia druga, najważniejsza dla samego dziecka – estetyka. Tornister musi zwyczajnie podobać się dziecku. Wiadomo, że dla rodzica nie jest to rzecz najważniejsza, ale dla dziecka ma to znaczenie kluczowe. Na szczęście współcześnie sprzedawane tornistry do szkoły dostępne są w dziesiątkach różnych kolorów, motywów i wzorów, zatem każde dziecko znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego gustom oraz poczuciu estetyki.

Kolejna kwestia to funkcjonalność. Tutaj warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres regulacji ramiączek ich szerokość oraz jakość wykonania. Najlepiej jeśli ramiączka będą stosunkowo szerokie i wykonane z miękkiego materiału – dzięki temu będą lepiej rozkładały ciężar i nie uwierały dziecka w ramiona. O funkcjonalności tornistrów przesądza także jakość zamknięcia klapy. W związku z tym, że dziecko będzie samodzielnie otwierać i zamykać tornister, warto wybrać model z lekkim, prostym w obsłudze zamknięciem, które jednocześnie będzie na tyle trwałe, aby wytrzymać ewentualne eksperymenty dziecka. Funkcjonale tornistry do szkoły oczywiście powinny posiadać również określoną liczbę przegródek, w których można oddzielnie trzymać zeszyty, książki czy drugie śniadanie. Dobrej jakości, wygodny tornister szkolny musi mieć także odpowiednie usztywnienie – nie za ciężkie i nie za twarde.

Ostatnią ważną kwestią jest sprawa bezpieczeństwa dziecka. W większości przypadków małe dzieci są odprowadzane i odbierane ze szkoły przez samych rodziców lub uprawnionych do tego opiekunów. Jednak mimo wszystko zawsze warto wybrać taki tornister, który będzie posiadał jaskrawe odblaski. Z takimi odblaskami dziecko jest z daleka widoczne na drodze, co w zdecydowanym stopniu podnosi poziom jego bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*