Jak wybrać meble do salonu

warsztaty lego
Klocki Lego dla wszystkich
11 maja 2017
portfel dla mężczyzny
Czym powinien wyróżniać się męski portfel?
1 czerwca 2017

Jak wybrać meble do salonu

stoliki szklane

Podczas urządzania salonu skupiamy się głównie na kanapie, fotelach i zabudowie pod sprzęt elektroniczny. Dopiero w drugiej kolejności zwracamy uwagę na mniejsze elementy, w tym stolik kawowy. Jego obecność doceniamy dopiero wtedy, gdy zaczynamy korzystać z salonu.
Urządzając salon musimy przykładać wagę zarówno do sofy, jak i całej reszty wyposażenia. Od tego będzie zależał komfort korzystania salonu. Wybierając stolik kawowy powinniśmy postarać sie, aby pasował do reszty mebli. W nowoczesnych salonach świetnie sprawdzają się designerskie stoliki szklane, z kolei klasyczne, drewniane stoliki będą doskonałym uzupełnieniem stylowych i spokojnych salonów. Najważniejsze, aby stolik nie sprawiał wrażenia mebla, który pojawił się w naszym salonie przypadkowo. Hitem ostatnich lat są stoliki wykonane własnoręczne i z ekologicznych materiałów, np. drewnianych palet. Takie blaty wyglądają efektownie, a przy tym są niedrogie w wykonaniu.

Z czego powinien być zrobiony stolik kawowy?

Zwróćmy uwagę z jakiego materiału został wykonany mebel. Stoliki szklane są bardzo efektowne, ale w ich przypadku będziemy musieli liczyć się z częstym myciem śladów po palcach lub jedzeniu. Szklane powierzchnie nie są zatem wskazane w domach z małymi dziećmi. Czasowym rozwiązaniem tego problemu może być gustowny obrus. Stoliki szklane sprawdzą się w przypadku małych pomieszczeń, ponieważ nie obciążają wizualnie wnętrza. Modele drewniane są doskonałe jako uzupełnienie wnętrz w stylu skandynawskim, prowansalskim i rustykalnym.

Jaka wielkość stolika szklanego?

Kwestia rozmiaru stolika jest kluczowa. Mebel nie może utrudniać dostępu do kanapy, a jednocześnie musi być wystarczająco duży, aby każdy z gości mógł z niego swobodnie korzystać. Stolik dobieramy zatem do wielkości sofy. Do nowoczesnego wnętrza pasuje designerski stolik o ciekawej kolorystyce lub w nietypowym kształcie. Wysokość mebla również musi współgrać z wysokością kanapy – przy niższych siedziskach stolik może mieć nawet 40 centymetrów wysokości. Niewielkie stoliki szklane powinny mieć zaokrąglone lub zabezpieczone kanty. Zazwyczaj jednak stoliki są wyższe i mają minimum 55 centymetrów, a jest to podyktowane względami czysto praktycznymi (z wyższych blatów łatwiej się korzysta).

Stabilność

Nawet mały stolik musi być przede wszystkim stabilny. Na blacie stawiamy napoje i przekąski, dlatego każde potrącenie może skutkować małym wypadkiem. Stabilność zapewniają cięższe materiały, np. lite drewno, szkło i metal. wyjątkiem są salony, które są jednocześnie sypialnią. Tutaj istnieje konieczność codziennego odsuwania stolika. W takim przypadku stolik powinien być dość lekki i poręczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*