Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

ekspres nalewający kawę do filiżanki
Różne rodzaje ekspresu do kawy z filtrem
10 kwietnia 2018
kamienie w biżuterii
Moc kamieni – jakie naturalne kamienie nosić?
23 maja 2018

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

unity stomatologiczne

Jak wszyscy doskonale wiemy, nikt tak naprawdę nie lubi wizyt u stomatologa, a z całym przekonaniem małe dzieci. Jak zatem przygotować małego szkraba na pierwszą jego wizytę w życiu? Jest to bardzo ważne, ponieważ rozmowa z dzieckiem, o tym co spotka w gabinecie dentystycznym pozwoli lepiej przygotować się na nowe doświadczenie. Zdajemy sobie również sprawę, że każdy dobry dentysta mając spore doświadczenie odpowiednio przywita malca, aby wizyta nie skończyła się przykrym wspomnieniem w postaci lamentu oraz płaczu dziecka. Jednak to my rodzice musimy zaprowadzić dziecko do lekarza, przez co wsparcie psychiczne jest mu bardzo potrzebne, zwłaszcza w gabinecie, którym jeszcze nie miał okazji się pojawić. Kilka porad jak przygotować malucha do jego pierwszej wizyty u stomatologa znajdziecie w poniższym wpisie.

Rozmowa z dentystą

Umawiając szkraba na jego pierwszą wizytę należy wspomnieć lekarzowi dentyście o pierwszym takim doświadczeniu ze strony dziecka. W ten sposób lekarz odpowiednio ugości malca oraz podejdzie do niego bardzo wyrozumiale oraz serdecznie. Oszczędzi to również sporo stresu dziecku, jak i samemu lekarzowi. Poza tym dentysta będzie mógł uszykować naklejki czy też mały pakiet dentystyczny dla dzieci, który być może zazwyczaj barwną prezentacją zachęci dziecko do dbania o higienę jamy ustnej oraz zębów na co dzień.

Sprzęt stomatologiczny

Gabinet stomatologiczny jest bardzo specyficzny, który poprzez ilość maszyn oraz urządzeń często odstrasza nawet najstarszych pacjentów. Unity stomatologiczne czasem wyglądają naprawdę groźnie, a sam fotel pomimo wygodnego kształtu nie zachęca nikogo, aby z niego skorzystać. Podczas pierwszej wizyty na samym wejściu fachowiec powinien oprowadzić małego pacjenta oraz pokazać mu z jakimi urządzeniami posługuje się w swojej pracy. Unity stomatologiczne przedstawione w bardzo barwny sposób przez stomatologa nie powinny wzbudzać strachu oraz przerażenia w oczach dziecka. Tym bardziej lekarz powinien spróbować usiąść malcowi, aby pokazać mu, że nie ma czego się bać.

Motywacja

Jak wiadomo motywacja pozwala nam pokonać wiele słabości oraz nakierować nas na dobry tor. Dzieciaki kochają dostawać nagrody, zwłaszcza, gdy wykażą się swoim poprawnym zachowaniem. Jeśli maluch bardzo obawia się pierwszej wizyty oraz wyraźnie pokazuje, że nie ma zamiaru pojawić się w gabinecie stomatologicznym spróbuj zmotywować go małą nagrodą, którą otrzyma po wizycie. Być może taki sposób pozwoli uspokoić oraz zachęcić malca do pierwszej wizyty w gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*