Język włoski – nowa era?

Dlaczego pozycjonowanie jest skuteczne?
1 października 2012
Horoskop tygodniowy, a wirtualne wróżenie dziś
1 października 2012

Język włoski – nowa era?

italy

Jaki język obcy w szkole?

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy stanęli przed wyborem drugiego języka dla swej pociechy. Każdy z nas pamięta czasy języka rosyjskiego, który parł do szkół wraz z pędzącą polityką kraju. Pędzącą na wschód, to rzecz jasna. Później cała wstecz, a raczej naprzód w zupełnie innym kierunku, 180 stopni w drugą stronę i język angielski opanował szkolnictwo podstawowe, średnie oraz wyższe. Ale i ta epoka już minęła. Wyspy brytyjskie już są przesączone migrantami z Europy Środkowej i Wschodniej, teraz czas na coś nowego…

 

Nowa Era

W ciągu ostatnich lat sytuacja na rynku pracy, migracji powoli stabilizuje się. Nie uświadczymy wielotysięcznych rzeszy ludzi przemieszczających półkulę w poszukiwaniu lepszego świata, teraz jest inaczej. W ostatnich latach nastąpił wzrost zainteresowania  językami europejskimi, szczególnie językiem francuskim, językiem włoskim, hiszpańskim i oczywiście niemieckim. Ponadto wzrost migracji zauważalny był nawet w małych krajach europejskich, takich jak Belgia, Dania. Do łask wraca także Ukraina, Białoruś i państwa bałkańskie, które mają wiele do zaoferowania (począwszy od kultury i tradycji, poprzez pracę zarobkową aż do szeroko rozwiniętej turystyki i kurortów na najwyższym poziomie). W ostatnich latach mocno zauważalny był także handel zagraniczny. Czy idąc do sklepu nie szukamy napisów „made in Italy”? Made in China or Japan wyszło już z mody. Większość osób woli kurtkę skórzaną, portfel czy obuwie z napisem pochodzącym ze słonecznych Włoch, aniżeli z dalekich Chin, Korei czy Filipin. Włoska oliwa reklamowana jest i sprzedawana nie tylko w Polsce, ale znana i ceniona na całym świecie.

 

I co dalej?

To akurat zależy od Ciebie! Jeśli jesteś rodzicem i wybierasz język dla swego dziecka, masz wybór ogromny – zanim podejmiesz decyzję – przemyśl ją dwa razy! Jeśli jesteś inwestorem, przedsiębiorcą, handlowcem i szukasz nowych rynków produkcyjnych lub też zbytu – może spróbować na starym kontynencie?

Jedno jest pewne… nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Historyczne zwroty ku wschodowi lub zachodowi to już przeszłość, Europa i świat stabilizuje swą politykę i gospodarkę, co skłania do wyborów raczej sąsiadów zza którejś granicy, aniżeli szukania szczęścia tysiące kilometrów dalej. Przemyśl to!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*