Klocki Lego dla wszystkich

apartamenty hiszpania
Formalności związane z kupnem nieruchomości
28 kwietnia 2017
stoliki szklane
Jak wybrać meble do salonu
16 maja 2017

Klocki Lego dla wszystkich

warsztaty lego

Każda osoba wie, czym są legendarne klocki Lego, lecz nie wszyscy wiedzą o tym, że w dzisiejszych czasach prowadzone są specjalne warsztaty Lego z robotyki. Okazuje się, że obecnie klocki Lego to nie tylko wspaniała zabawa, ale także fantastyczny materiał edukacyjny.

Rewolucja Lego

W 1998 firma Lego wprowadziła na rynek swoje pierwsze zestawy do robotyki pod nazwą Lego Mindstorms. Do kompletu wchodziły standardowe klocki wraz ze specjalnymi elementami, niezbędnymi do tworzenia własnego robota. Oczywiście, najważniejszym detalem w takim zestawie był mikrokomputer.

W 2006 roku Lego przedstawiła kolejną wersję klocków do budowy robotów pod nazwą NXT, a w 2013 roku pojawiła się edycja Evolution 3. Wszystkie te zestawy z powodzeniem wykorzystywane są na warsztatach Lego, ponieważ są one zaprojektowane w taki sposób, żeby istniała możliwość łączenia ze sobą elementów ze wszystkich serii.

Zestawy Lego do robotyki

Bez wątpienia, podstawową częścią każdego robota jest mikrokomputer. W produktach Lego ta część nazywana jest P-brick, albo inaczej ProgrammableBrick. To właśnie mikrokomputer podlega zmianom, ponieważ eksperci Lego starają się udoskonalić możliwości konstrukcyjne swoich zestawów. Natomiast pozostałe klocki, które dostępne są w zwykłych zestawach Lego, z reguły nie są modyfikowane.
Komplet klocków Lego Mindstorms posiadał mikrokomputer RCX. Wersja NXT zawierała mikrokomputery NXT, natomiast na warsztatach Lego, używających zestawów Evolution 3, do konstrukcji robotów stosowane są komputery EV3, które działają na systemie operacyjnym Linux.
Mikrokomputery, które są częścią zestawów Lego, zmieniane są przede wszystkim pod kontem możliwości programowania. Poza tym elementem ogromne znaczenie mają różnego rodzaju czujniki.

Warsztaty z robotyki

Pojawienie się na rynku zestawów klocków Lego do konstrukcji robotów pozwoliło organizować warsztaty Lego. Na takich zajęciach dzieci w różnym wieku mogą nauczyć się podstaw robotyki, pogłębić wiedzę techniczną a także przygotować się do dalszej edukacji w tym kierunku. Więcej dowiesz się na http://neorobotyka.pl. Zapraszamy wszystkich chętnych, dla których rozwój dziecka jest najważniejszy!

Jednak, takie zestawy nie są wykorzystywane tylko i wyłącznie na warsztatach Lego. Każda osoba, bez względu na swój wiek, może samodzielnie używać kompletu klocków w domu, a także warto zaznaczyć, że zestawy te mają szerokie zastosowanie na zajęciach z robotyki na uczelniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*