Tanie strony internetowe i kwestie ich pozycjonowania.

zlewozmywak granitowy
O zlewozmywakach granitowych
10 stycznia 2014
Wszystko o damskich butach kupowanych w Internecie
13 stycznia 2014

Tanie strony internetowe i kwestie ich pozycjonowania.

Tanie strony internetowe

Strona internetowa firmy pozwala zaprezentować najważniejsze informacje o firmie i trafić do potencjalnych konsumentów. Strony www posiadają kluczowy wpływ na kształtowanie wizerunku firmy w internecie. Ewentualne błędy lub nieprawidłowe zaplanowanie strony, może negatywnie wpłynąć na postrzeganie przedsiębiorstwa w oczach potencjalnych klientów.

Sprawą kluczową jest odpowiednie zaplanowanie strony www. Warto podejść do tego poważnie i zrobić to przynajmniej wystarczająco dobrze za pierwszym razem, aby nie poprawiać wszystkiego w nieskończoność.

Profesjonalna firma projektująca stronę dla klientów, zazwyczaj na początku zadaje najważniejsze pytania klientowi, po to aby zapoznać się z przedmiotem zlecenia. Ważne informacje to tematyka strony, informacje o firmie klienta, takie jak przedmiot działalności, obszar działania, rozmiar przedsiębiorstwa.

Kolejną rzeczą jest identyfikacja docelowych użytkowników, którzy będą korzystać z danej strony internetowej. Określenie celów, jakie witryna ma realizować i jakich korzyści klient oczekuje w związku z posiadaniem witryny.

Wreszcie jakie materiały do wstawienia na stronę klient będzie w stanie dostarczyć i inne istotne kwestie, głównie sprawy techniczne powiązane z tworzeniem stron.

Uzyskując odpowiedzi na powyższe pytania, możemy określić rozmiar zlecenia i dobrać do niego odpowiednie rozwiązanie. Przedsiębiorcy chcący zaistnieć w internecie, często są zdezorientowani, ponieważ mogą wybierać z bardzo wielu opcji, takich jak:

  • internetowe wizytówki firmy
  • statyczne strony firmowe składające się z kliku podstron
  • tanie strony internetowe z systemem CMS
  • strony z dedykowaną grafiką
  • sklepy internetowe
  • dedykowane aplikacje

W tym artykule szczegółowo zostanie opisana tania strona internetowa z systemem CMS:

Kiedy wystarczy tania szablonowa strona www z systemem CMS?

Jeżeli nasza firma działa głównie na rynku lokalnym, jednak jej zamiarem jest poszerzenie działalności na nowe obszary np. większych miast, z województwa lub na zasięg ogólnokrajowy to należy od początku zdawać sobie sprawę, że trzeba będzie zainwestować w pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarkach.

Jeżeli mamy trafić do nowych odbiorców, to warto aby nasza strona pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwania na słowa kluczowe, które mogą wpisywać użytkownicy potencjalnie zainteresowani naszymi produktami bądź usługami. Dlatego właśnie kluczowym aspektem będzie wybranie fraz kluczowych, które najlepiej opisują naszą ofertę i jednocześnie są często wyszukiwane przez użytkowników.

Tymi sprawami zajmują się firmy pozycjonujące i nie jest to przedmiotem tego artykułu. Zauważmy jednak, że aby firma pozycjonująca mogła skutecznie działać, to przygotowana strona musi być odpowiednio zoptymalizowana pod kątem pozycjonowania strony www.

Kiedy uznajemy, że tania strona internetowa z CMS jest dobrze zoptymalizowana pod SEO?

Poprawna optymalizacja oznacza, to że zawartość strony musi być odpowiednio podzielona na logiczne części. Chodzi o zakładki, które będą optymalizowane pod osobne sława kluczowe. Z punktu widzenia SEO, ważne jest aby każdej z podstron można nadać unikalny tytuł, oraz opis. Kolejną istotną kwestią są ładne adresy URL, które będą zawierać słowa kluczowe oddzielone np. myślnikami. Idąc dalej tym tropem, wraz z zwiększaniem ilości dodawanych treści, zarządzanie wieloma podstronami serwisu staje się coraz bardziej kłopotliwe jeżeli nie posiadamy systemu zarządzania treścią CMS.

Jakie możliwości dają tanie strony internetowe z systemem CMS?

Tanie strony internetoweJeżeli planujemy zaprezentować klientom wiele informacji o naszej firmie, począwszy od opisu działalności, krótkich informacji na temat firmy, które mogą być istotne dla naszych klientów, poprzez prezentacje oferty, dane kontaktowe oraz zbiór najważniejszych informacji na stronie głównej, to musimy zainwestować w system CMS. Zarządzanie dużą ilością stron bez CMS to istna udręka i z czasem więcej na tym stracimy niż zyskamy.

CMS pozwoli nam samodzielnie zmieniać treść na stronie, jeżeli będziemy chcieli przetestować różne wersje oferty, to nie będziemy zmuszeni każdorazowo płacić firmie, która stworzyła dla nas stronę, za aktualizację treści, tylko wykonamy to samodzielnie. Warto zwrócić uwagę, iż odpowiedni system CMS to taki, który będzie w pełni spełniać swoje zadanie, oraz będzie dla nas prosty w obsłudze. Jeżeli firma tworząca stronę przeszkoli nas w zarządzaniu stroną lub dostarczy odpowiednie instrukcje, które pozwolą nam wykonać kluczowe dla nas kwestie, to można powiedzieć, iż warunki zostały spełnione.

Tanie strony www z szablonów, a identyfikacja wizualna firmy.

Mówiąc o szablonowej stronie www, mamy na myśli gotową stronę z przygotowaną już grafiką dopasowaną do konkretnej branży. Możemy wybrać odpowiadający nam szablon i zastanowić się, czy wprowadzając niewielkie zmiany, będzie on odpowiedni dla naszej działalności. Jeżeli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w początkowych obszarach działalności w internecie skorzystać właśnie z gotowego szablonu minimalizując przy tym koszty związane z utworzeniem strony. Przykładowe tanie strony internetowe z systemem CMS możesz znaleźć tutaj.

Oczywiście dedykowana grafika utworzona specjalnie pod naszą firmę, zawsze będzie lepsza niż rozwiązanie szablonowe. Ma to wpływ na identyfikację wizualną firmy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości zmienić wygląd strony internetowej. Ważne jest aby w początkowych obszarach dotrzeć do klientów, przedstawić im ofertę oraz zacząć zarabiać, bo gdy takie warunki będą spełnione, to wydanie dodatkowych pieniędzy na ulepszenie strony www, nie będzie stanowić dla nas problemu. Wtedy dopiero możemy postrzegać stronę www w kontekście inwestycji, a wiadomo, że jeżeli coś daje nam już zysk, to zainwestowanie większej kwoty w jeszcze większe zyski to oczywista sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*