Czym powinien wyróżniać się męski portfel?

stoliki szklane
Jak wybrać meble do salonu
16 maja 2017
Torba na zakupy wielokrotnego użytku
6 czerwca 2017

Czym powinien wyróżniać się męski portfel?

portfel dla mężczyzny

Znaczenie portfela dla mężczyzny jest porównywalne ze znaczeniem torebki dla kobiety. Odpowiednio dobrany portfel męski musi być zatem nie tylko efektownym dodatkiem do codziennego lub bardziej eleganckiego stroju, ale także przedmiotem wysoce funkcjonalnym, wygodnym w użytkowaniu. W tej roli znakomicie sprawdzi się portfel skórzany męski z miejscem na gotówkę i kieszonką na bilon, a także z szeregiem niewielkich przegródek na karty debetowe, wizytówki lub dokumenty osobiste. Taki portfel nie może być zbyt duży, tak by bez problemu zmieścił się w kieszeni spodni lub w wewnętrznej kieszeni marynarki. Nie może być również zbyt mały, tak by bez trudu pomieścił w swoim wnętrzu wszystkie najpotrzebniejsze mężczyźnie przedmioty – gotówkę, karty płatnicze i dokumenty.

portfel skórzany męskiKlasyczna elegancja wciąż na topie

Jeśli chodzi o kwestię mody, zdecydowana większość mężczyzn to konserwatyści, którzy niechętnie sięgają po przedmioty o nietypowej formie, wykonane z niestandardowych materiałów. W związku z tym, pomimo pojawienia się na rynku portfeli nowych typów, zdecydowana większość mężczyzn wciąż najczęściej sięga po klasyczny portfel skórzany męski. Klasyczne, eleganckie portfele oferuje wiele firm, a między innymi sklep internetowy Mirons.eu. Taki portfel standardowo powinien być wykonany ze skóry naturalnej, pozbawiony niepotrzebnych ozdób w postaci okuć (z czym często spotykamy się w przypadku portfeli damskich), wyposażony w co najmniej jedna dużą kieszeń na gotówkę i niewielką, zamykaną na zamek lub zatrzask kieszonkę na bilon. Dodatkowym wyposażeniem współczesnych skórzanych portfeli męskich są także zakładki z miejscem na karty debetowe i dokumenty.

Materiał, kolor, wielkość, marka

Materiałem najczęściej wykorzystywanym do produkcji portfeli męskich jest naturalna skóra, najlepiej, gdy jest to miękka skóra bydlęca lub cielęca. Mężczyźni mniej chętnie sięgają po portfele wykonane ze skóry ekologicznej czy po portfele wykonane z materiałów syntetycznych. Standardowy kolor, jeśli chodzi o klasyczny portfel skórzany męski to brąz lub czerń w wielu różnych odcieniach. Wielkość portfela powinna odpowiadać indywidualnym potrzebom konkretnego mężczyzny. W zdecydowanej większości przypadków panowie najchętniej sięgają po portfele średniej wielkości, które z łatwością mieszczą się w bocznych kieszeniach spodni. Marka skórzanego portfela męskiego będzie miała znaczenie głównie dla tych mężczyzn, którzy w sposób szczególny dbają o swój wizerunek, starając się sięgać po rzeczy markowe, wyróżniające się najwyższą jakością wykonania. Dla pozostałych mężczyzn marka portfela będzie miała znaczenie drugorzędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*