Moc kamieni – jakie naturalne kamienie nosić?

unity stomatologiczne
Pierwsza wizyta dziecka u dentysty
9 maja 2018
Wanny wolnostojące producent
Po co komu wanna w łazience?
13 czerwca 2018

Moc kamieni – jakie naturalne kamienie nosić?

kamienie w biżuterii

Fachowo zjawisko to nazywamy Litoterapią, choć nie zawsze jesteśmy świadomi, że noszenie kamieni szlachetnych ukrywa się właśnie pod tą nazwą. Kamienie naturalne do biżuterii najczęściej używane są w celach ozdobnych, ale wielu wierzy, że tkwi w nich moc, która korzystnie wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Owszem, w wielu sytuacjach stosujemy naturalny metody leczenie, takie jak zioła i napary z nich oraz zdrowotne nalewki i napary, ale niejednokrotnie mniej lub bardziej świadomie kierujemy się w stronę kamieni. Poniżej napiszemy, jakie kamienie naturalne warto nosić.

Oczyszczająca moc kamieni naturalnych

Litoterapia to leczenie kamieniami, ale wiele osób nosi je także ze względu na głębsze podłoże i wiarę w moc kamieni szlachetnych. Pogląd ten oparty jest bardzo często na przypisanych do naszych dat urodzin znaków zodiaku. Według tego znawcy tematu dawno temu wyznaczyli jakie kamienie naturalne do biżuterii nosić najlepiej. Ezoteryczne znaczenie nie ujmuje im faktycznego, zdrowotnego wpływu na nasze ciało i ducha. Uważa się, że noszenie kamieni naturalnych i szlachetnych wspomaga w zachowaniu naszej wewnętrznej równowagi, kamienie te uspakajają i sprzyjają w koncentracji. Oczywiście też – jak sama nazwa na to wskazuje – kamienie naturalne działają leczniczo.

kamienie naturalne do biżuteriiKamienie te bardzo często są częścią biżuterii lub noszone są osobno na rzemyku lub łańcuszku. Jest coraz więcej pasjonatów tego rodzaju „naturalnych diamentów”, którzy komponują je w otoczkę pierścionka, wisiora, naszyjnika, czy bransoletki. Jakie kamienie naturalne do biżuterii nosić najlepiej?

  • Ametysty – jeden z najbardziej popularnych kamieni szlachetnych. Zalecany dla wielu znaków zodiaku, między innymi dla osób urodzonych pod znakiem Raka lub Barana. Łagodzi migreny, pomaga zwalczać bezsenność, wspomaga walki z nałogami, a także uspokaja ducha. Ametyst to kamień naturalny o pięknych, fioletowym kolorze, dlatego idealnie komponuje się z pierścionkami lub wisiorami.
  • Agat – półszlachetny minerał o zielonej barwie. Kolor ten sam w sobie potęguje uczucie spokoju i nadziei. W litoterapii wspomaga leczenie choroby układu pokarmowego – przede wszystkim wrzodów.
  • Kryształ górski – nazywany światłem życia. Bardzo popularny kamień, który skupia energię i oddaje ją właścicielowi. Kamień ten sprzyja medytacji, a ponadto uznaje się, że wspomaga leczenie nowotworów.
  • Lapis Lazuri – kamień o pięknym, głębokim kolorze niebieskiego. Sam w sobie jest idealnym kamieniem naturalnym do biżuterii. Odblokowuje wewnętrzne spięcia, uspokaja, ale też korzystnie wpływa na hormon tarczycy.

To tylko kilka rodzajów kamieni naturalnych, które maja moce lecznicze, ale też dekoracyjne – także w zestawieniu z biżuterią. Po więcej inspiracji zapraszamy na stronę: https://www.kianit.pl/kamienie-naturalne-cat-1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*