Serum a krem – czym się różnią?

kurtka z kapturem
Jaka kurtka na wiosnę?
8 marca 2018
młodzież w szkole
Najmodniejsze szkolne trendy wszechczasów!
14 marca 2018

Serum a krem – czym się różnią?

kremy do twarzy w słoiczkach

O zawrót głowy przyprawić mogą nas rozmaite kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy, które dostępne są w sprzedaży drogeryjnej czy aptecznej. Często nie wiemy, czy do naszych potrzeb wybrać krem, czy może raczej serum do twarzy i czym właściwie te dwa produkty się różnią. Dodatkowo – czy potrzebujemy również innych produktów z serii pielęgnacyjnych znanych marek?

Oczywiście, każda cera jest inna, dlatego istotne jest, aby odpowiadać na jej indywidualne potrzeby adekwatnie do nich. Niemniej niektóre produkty można stosować zarówno codziennie, jak również regularnie, np. raz w tygodniu. Sprawdźmy, do której z tych kategorii zalicza się krem, a w której znajdzie się serum do twarzy, a także, czym się one właściwie różnią.

Czym jest krem?

W odróżnieniu do serum do twarzy, krem jest kosmetykiem przeznaczonym dostosowania o określonej porze dnia, codziennie, przez dłuższy, nieokreślony z góry czas. Kremy możemy podzielić na te na dzień czy na noc, z uwagi na zawarte w nich składniki oraz działanie. Co więcej, krem ma konsystencję zwartą, a przez to dobrze chroni i pielęgnuje cerę w obliczu działania czynników zewnętrznych, głównie takich jak pogoda, zanieczyszczenia czy promieniowanie słoneczne. Kremem pielęgnujemy twarz np. pod makijaż, ale również dobieramy go do rodzaju cery, aby uzyskać jej dobry wygląd i nie pogarszać jej stanu.

Czym jest serum do twarzy?

lekkie serum do twarzyNieco inny charakter ma serum. Przede wszystkim nie jest to kosmetyk do stosowania ciągłego, chyba że mowa o konkretnym cyklu pielęgnacyjnym. Każde serum ma taki określony z góry cykl, w czasie którego jest użytkowane w celu uzyskania konkretnych efektów. To również różni serum do twarzy i krem – stosowanie serum zawsze ma konkretny cel, a nie tylko ogólnie pojętą pielęgnację. Często chodzi np. o zminimalizowanie zmarszczek mimicznych czy rozświetlenie przebarwień na skórze. Z uwagi na swój charakter serum jest dostępne zwykle w mniejszym opakowaniu oraz ma lekką formę pianki. Nie chroni przed czynnikami zewnętrznymi i nie pielęgnuje cery jako takiej. Nie stosuje się go też na całą skórę, a jedynie na wybrane obszary, zgodne z celem jego używania. Serum, z uwagi na konkretny cel działania, ma również wyższe stężenie substancji aktywnych w preparacie.

Na koniec warto wspomnieć, że zarówno serum do twarzy, jak i krem są kosmetykami drogeryjnymi. Z kolei do kosmetyków profesjonalnych należy koncentrat, który ma najwyższe stężenie substancji aktywnych i stosowany jest wyłącznie w gabinetach kosmetycznych i podczas fachowych zabiegów na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*