Jak ustrzec się przed kradzieżą kieszonkowca?

buty new balance
Za co kochamy New Balance
6 września 2017
impreza w plenerze
Wakacyjna impreza w plenerze – kilka rzeczy, o których musisz pamiętać
26 września 2017

Jak ustrzec się przed kradzieżą kieszonkowca?

etui na karty

Wycieczka, koncert, galeria handlowa, a nawet codzienna podróż komunikacją miejską do pracy. Wszelkie zatłoczone miejsca są idealną okazją dla kieszonkowców. To właśnie wtedy jesteśmy najbardziej narażeni na bycie okradzionym – przede wszystkim z pieniędzy i dokumentów. Jak się więc ustrzec przed kradzieżą i jak zapewnić sobie bezpieczeństwo?

Etui na karty

W dobie płatności bezgotówkowych od wielu już lat w naszych portfelach królują karty płatnicze. Miały być najbezpieczniejszą formą płatności – konieczna znajomość PINu, personalizacja danymi osobowymi. Jakiś czas temu jednak, po wkroczeniu na rynek finansowy kart z opcją płatności zbliżeniowych, sprawy zaczęły się komplikować. Do kwoty 50 zł nie jest konieczny PIN, co sprawia, że karty płatnicze stały się niezłym kąskiem dla złodziei. Do tego doszedł rozwój technologiczny – urządzenia, które mogą zczytywać dane z karty, a wystarczy by złodziej stał blisko swojej ofiary. A ostatnio? Okazuje się, że istnieją również pewne aplikacje mobilne do takich procederów, przed którymi ostrzega policja.

etui na karty

Na szczęście odpowiedzią na nowe formy działania kieszonkowców stały się etui na karty. Takie, które potrafią zablokować przesył danych. Wiele z nich to estetyczne produkty, wykonane z najlepszej jakości skóry. Doskonale wykończone, zaskakują swoim designem wpisując się w klasyczny styl każdej eleganckiej kobiety i mężczyzny. Coraz więcej modowych i galanteryjnych marek chce łączyć świetny design z funkcjonalnością. Etui na karty jest właśnie takim produktem.

Osobno dokumenty i gotówka

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez turystów jest trzymanie wszystkich dokumentów i pieniędzy w jednym miejscu. Dla własnego bezpieczeństwa warto rozmieścić je w różnych miejscach swojego bagażu. Dobrym pomysłem jest noszenie przy sobie tylko niezbędnej na dany dzień kwoty pieniędzy, np. w małej saszetce. Dokumenty i karty płatnicze w osobnym miejscu – etui na karty wspomniane w poprzednim punkcie sprawdzą się do tego idealnie. W wielu przewodnikach czy poradnikach turystycznych można znaleźć sposób na zaszywanie pieniędzy wewnątrz ubrań. Jest to dobry pomysł, o ile nie zapomnisz, że je tam schowałeś. W innym przypadku zrobienie prania w trakcie podróży może być ryzykowne, a w konsekwencji dość kosztowne.

Nigdy na widoku

I ostatnia, ale prawdopodobnie najważniejsza zasada – nigdy nie trzymaj kosztownych rzeczy na widoku, jak saszetka z dokumentami na szyi. Panie koniecznie powinny pamiętać, by torebka była zawsze zapięta i ściśle przy ciele, a w metrze najlepiej ją trzymać ściśnięta nogami. W ten sposób ograniczysz możliwość bycia okradzionym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*