Najmodniejsze szkolne trendy wszechczasów!

kremy do twarzy w słoiczkach
Serum a krem – czym się różnią?
13 marca 2018
stylizacja włosów
Profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim
19 marca 2018

Najmodniejsze szkolne trendy wszechczasów!

młodzież w szkole

Jak nietrudno zgadnąć, duża część z nas nie lubiła się ze szkołą. Dziesiątki godzin spędzone nad książkami, napięta atmosfera wśród dojrzewającej młodzieży, czy też ubrania i mundurki, które niejednokrotnie określały naszą przynależność do miejscowej subkultury. Temat mody w szkole poruszany był niejednokrotnie w wielu różnych miejscach i serwisach. Co ciekawe zdania na ten temat nadal są podzielone i wiele osób chciałoby powrotu do mundurków. Dla tych, którzy jednak modą żyją, szkoła to bardzo ciekawe miejsce, w którym możemy znaleźć mieszanki z dosłownie każdego stylu. Dziś przybliżymy sobie nieco temat trendów w szkole i sprawdzimy, który z nich nadal dziarsko się trzyma.

Jeansy z dziurami

Nasze modowe zestawienie szkolnych trendów otwieramy czymś kultowym, jeansami z dziurami. Dziś ciężko jest wyśledzić czy doszukać się genezy tej stylówki jednak śmiało można założyć, że dziurawe jeansy przyszły do nas z zachodu. Oznaka buntu i pokazanie charakteru to właśnie te dwie idee możemy podpiąć pod ten rodzaj spodni. Nic dziwnego więc, że to właśnie w szkole jeansy z dziurami święcą triumfy do dziś.

Oversize’y

Kolejnym z niezwykle ciekawych trendów jest wszelkiego rodzaju oversize. Za duże koszulki, bluzy, w których można utonąć czy spodnie wyglądające na kilka rozmiarów większe niż powinny, to właśnie esencja trendu, który również przywędrował do nas z USA. Wszystko zaczęło się w latach 90 od raperów i gangsterów ubierających się w za duże, luźne ubrania. Dzięki dobrej ekspozycji w mediach moda szybko dotarła do Europy, gdzie do dziś znajduje swoich odbiorców, głównie w segmencie streetwearu. Nie da się ukryć, że ten właśnie styl najbardziej odpowiada młodzieży stąd popularność w szkołach.

Torby do szkoły

Nie od dziś wiadomo, że plecaki to udręka wszystkich uczniów. Mamy i nauczyciele narzekają na ich ciężar, a sami uczniowie widzą w nich symbol naukowego brzemienia. Nic dziwnego, że na przełomie ostatnich lat plecaki przeszły sporą metamorfozę. Kolorowy sportowy design, wstawki i wzory nawiązujące do popkultury – pomimo tego wszystkiego, wiele osób nadal szuka alternatywy. Tutaj zbawieniem okazały się torby do szkoły. Wygodne, poręczne i przede wszystkim wyjątkowe, szybko zdobywają popularność w szkołach i na uczelniach. Elegancki krój w młodzieżowym wydaniu to doskonałe określenie i jednocześnie odpowiedź na to, dlaczego torby do szkoły są takie modne. Warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do zwykłego plecaka tego typu torbę możemy nosić na co dzień wychodząc na miasto, czy imprezę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*