Jakie akcesoria mogą przydać się w gimnastyce sportowej?

Jakie rękawice na budowę?
2 października 2018
pufa do salonu
Meble do salonu – gdzie ich szukać?
10 października 2018

Jakie akcesoria mogą przydać się w gimnastyce sportowej?

kobieta uprawiająca jogę

Gimnastyka sportowa to niezwykle wymagający, ale i wyjątkowo efektowny sport, który pozwala ćwiczyć siłę, zwinność, koordynację ruchową, refleks, a do pewnego stopnia również wytrzymałość. Osoby decydujące się na trening gimnastyczny nie muszą inwestować dużych pieniędzy w profesjonalny sprzęt treningowy, ponieważ ćwiczenia opierają się na prostych przyrządach i w głównej mierze na sile własnych mięśni. Konieczne wyposażenie indywidualne osoby uprawiającej gimnastykę sportową ogranicza się w zasadzie wyłącznie do stroju gimnastycznego, baletek lub napalcówek, ewentualnie do dodatkowych akcesoriów tj. skóry i nadgarstniki gimnastyczne czy różnego rodzaju torby i plecaki treningowe.

Podstawowe wyposażenie gimnastyczne

dziewczyna w sportowym strojuTrening taneczny lub baletowy, a także trening z zakresu gimnastyki artystycznej lub sportowej jest co prawda mocno wyczerpujący fizycznie, ale nie wymaga ponoszenia wysokich kosztów związanych z koniecznością zakupu drogiego wyposażenia indywidualnego. Osoby uprawiające gimnastykę artystyczną mogą pozostać jedynie przy zakupie stroju gimnastycznego oraz baletek. Ewentualnie baletki mogą zostać zastąpione lub uzupełnione o profesjonalne napalcówki, czyli rodzaj skarpetek gimnastycznych osłaniających jedynie palce stóp, przytrzymywanych na stopie przy pomocy delikatnego paska obejmującego staw skokowy. Zarówno strój gimnastyczny, jak i obuwie treningowe to sprzęt stosunkowo tani, na którego zakup może pozwolić sobie praktycznie każdy i to nawet wówczas, gdy zdecyduje się na zakup markowego sprzętu dedykowanego prawdziwym profesjonalistom.

Dodatkowe wyposażenie gimnastyczne

Uzupełniającym wyposażeniem osób specjalizujących się gimnastyce sportowej będą różne kategorie ochraniaczy na dłonie. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są skóry gimnastyczne oraz specjalistyczne nadgarstniki, które minimalizują ryzyko nadwyrężenia nadgarstków. Podobnie jak napalcówki mają osłaniać palce stóp, tak skóry gimnastyczne mają za zadanie osłaniać powierzchnię dłoni, chroniąc ją przed bolesnymi otarciami. W związku z tym, że obciążenia dłoni w czasie ćwiczeń na poręczach czy drążku są znacznie większe od obciążeń palców stóp, zatem skóry w odróżnieniu od napalcówek muszą być wykonane ze znacznie wytrzymalszych, twardszych i trwalszych materiałów. Napalcówki – dostępne np. tutaj https://gimnastyczny.pl/pol_m_Sklep-gimnastyczny_Napalcowki-gimnastyczne-155.html na ogół wykonuje się z elastycznych tkanin, niekiedy z trwalszej, ale wyjątkowo delikatnej i miękkiej skóry naturalnej. Skóry gimnastyczne praktycznie zawsze wykonane są z naturalnej skóry garbowanej o znacznej grubości, co zapobiega jej szybkiemu przetarciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*