Dieta paleo – pomysł na odchudzanie

kurtka ramoneska damska
Różne odsłony ramoneski
14 sierpnia 2017
spódnica
Rockowe księżniczki
30 sierpnia 2017

Dieta paleo – pomysł na odchudzanie

Zbędne kilogramy stają się w dzisiejszych czasach nie tylko osobistym problemem związanym z estetyką, ale chorobą cywilizacyjną. Myli się ten, kto uważa, że Polaków ten problem nie dotyczy. Według Światowego Indeksu Bezpieczeństwa Żywnościowego na nadwagę i otyłość (dane z 2016 roku) w naszym kraju cierpi już przeszło jedna czwarta społeczeństwa i jest to wzrost o dwa punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania. Najbardziej „otyła” w Europie Wielka Brytania wyprzedza nas o zaledwie trzy punty procentowe.

Dieta paleo dobrym sposobem na zrzucenie wagi

Jeżeli po raz kolejny staramy się wytoczyć walkę naszym zbędnych kilogramom to być może dieta paleo będzie dla nas świetnym rozwiązaniem. Niejeden dietetyk to potwierdzi, chociaż nie ukrywamy, że jest to dieta kontrowersyjna i ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jej twórcy uważają, że metoda jest na tyle sprawdzona i skuteczna, iż raz na zawsze niweluje problem przybierania na wadze. Przeciwnicy z kolei twierdzą, że dieta paleo swoimi zestawami posiłków odbiega od tego, co człowiek może jeść na co dzień.

Na czym polega ta metoda? Przede wszystkim należy wspomnieć, że jest to dieta, która wzorowana była na jadłospisie naszych przodków i jak uważają niektórzy dietetycy, każdy z nas jest na nią genetycznie zaprogramowany – inni z kolei stoją na stanowisku, że zmiany cywilizacyjne w zakresie żywienia postąpiły tak daleko, że człowiek może mieć problemy z adaptacją takiej diety.

Pozbywanie się zbędnych kilogramów dzięki tej metodzie jest proste i nie wymaga zbyt dużego wysiłku. Nasz jadłospis musi przypominać ten z którego korzystali ludzie pierwotni. Jednym słowem każdy dzień obfituje w mięsne posiłki, które mają jak największą zawartość białka i jak najmniej tłuszczu, do tego dozwolone są także wszystkie produkty roślinne. Dieta paleo przebiega w trzech etapach i od czasu do czasu można sobie pozwolić na małe grzeszki, raz w ciągu tygodnia możemy zjeść dowolny posiłek. Metoda posiada mnóstwo zwolenników i przeciwników, ale to my sami musimy zdecydować, czy taka dieta jest właśnie dla nas.

Zanim wybierzesz dietę, odwiedź dietetyka

Dieta paleo to jeden ze sposobów na odchudzanie. Żaden z nich nie będzie skuteczny, jeśli po pierwsze nie będziemy przekonani do tego, że zrzucenie zbędnych kilogramów leży w naszym interesie i poprawi ono zarówno stan zdrowia, jak i komfort życia. Zanim zdecydujemy się na dietę paleo, lepiej jest odwiedzić poradnię dietetyczną. Dobry, doświadczony dietetyk, taki jak olgarymkiewicz.pl, podpowie nam, jaki zestaw posiłków będzie dla nas najlepszy: spowoduje zrzucanie kilogramów, a jednocześnie nie zachwieje naszym zdrowiem. Trzeba też pamiętać, dieta to jedno, ale nie będzie ona wystarczająca, jeśli uzupełnimy jej o zwiększoną aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*