Jak pozbyć się włosów z twarzy?

Jak dbać o usta?
27 września 2012
Oczy zwierciadłem duszy
28 września 2012

Jak pozbyć się włosów z twarzy?

usuwanie wąsika z twarzy

Owłosienie na twarzy stanowi poważny problem dla każdej kobiety niezależnie od wieku. Jest to bardzo trudny temat, który prowadzi do wielu kompleksów. Uwarunkowaniem nadmiernego owłosienia na twarzy kobiety są często problemy genetyczne, prowadzące do choroby zwanej hirsutyzmem.

Dlatego też jeśli zauważyłaś na swojej twarzy zdecydowanie więcej włosów niż o swoich rówieśniczek, zanim rozpoczniesz depilację warto skonsultować się z lekarzem. Tylko wtedy będziesz mogła osiągnąć znacznie lepsze efekty usuwania się włosów na twarzy. Na podstawie badań lekarz zaleci odpowiednie leczenie, które pozwoli powstrzymać ten proces.

Wstydliwy wąsik

Po wizycie u lekarza warto zastanowić się nad najlepszą i najbezpieczniejszą formą depilacji włosków na twarzy. Depilacja wąsika powinna być przeprowadzona przez profesjonalistę, gdyż powstałe po nieudolnym zabiegu blizny mogą nam pozostać na stałę.

Do usunięcia włosów z twarzy doskonale nadaje się depilacja laserowa. Co prawda cena zabiegu jest znacznie wyższa niż za pomocą wosku, jednakże efekt zostanie nam na całe życie. Należy jednakże pamiętać, iż wybierając gabinet kosmetyczny, w którym będziemy dokonywać zabiegu powinien posiadać doskonałą opinię, albowiem złe dobrane parametry mogą prowadzić do poparzeń, a w rezultacie do blizn.

Nie warto więc oszczędzać, gdyż twarz jest naszą wizytówką i nie należy tutaj eksperymentować. Jednocześnie chciałbym nadmienić, iż obecnie na podstawie przeprowadzonych badań i zabiegów, najlepsze i trwałe efekty uzyskujemy jedynie wtedy, gdy do zabiegu zostanie użyty laser diodowy Light Sheer – inne urządzenia niestety nie dadzą nam trwałych efektów i po okresie jednego roku będziemy musieli powtarzać serię.

Usuwanie wąsików przy pomocy wosku

Wąsik można usunąć także z powodzeniem usunąć za pomocą wosku. Co prawda nie uzyskamy trwałych efektów, jednakże przez następne dwa miesiące będziemy mieli problem z głowy. Z uwagi na fakt, iż podczas zabiegu włosy usuwamy razem z cebulkami, to nowo wyrastające włoski będą zdecydowanie cieńsze i przez to mniej widoczne. Sam zabieg warto wykonać w salonie kosmetycznym, albowiem w domu bez podgrzewacza, nie jesteśmy w stanie uzyskać optymalnej temperatury wosku . Zbytnio nagrzany może prowadzić do poparzenia skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*