Profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim

młodzież w szkole
Najmodniejsze szkolne trendy wszechczasów!
14 marca 2018
Co to jest obwód drukowany?
19 marca 2018

Profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim

stylizacja włosów

Profesjonalne zabiegi w salonie fryzjerskim kojarzą się wielu osobom przede wszystkim z tworzeniem trwałych fryzur, co dodatkowo obciąża włosy. Oczywiście nie jest to prawda, bo kosmetyki profesjonalne do włosów są bardzo zróżnicowane, a ich zastosowanie bywa niezwykle szerokie. Poza tym, dobór właściwego zabiegu do danych włosów powinien zawsze należeć do fryzjera.

Udając się do dobrego specjalisty możemy zafundować naszym włosom odnowę oraz pielęgnację, jakiej nie osiągniemy w domu. Niektóre zabiegi wymagają odpowiedniego przygotowania, a nie wszystkie nadają się dla każdego rodzaju włosów. Łączy je jedno – wykorzystuje się w ich trakcie wyłącznie kosmetyki profesjonalne do włosów, niedostępne w drogeriach czy nawet aptekach.

Dlaczego profesjonalne?

stylizacja włosów przez profesjonalnego stylistęWiele osób zadaje sobie pytanie, czym różnią się kosmetyki profesjonalne do włosów od tych drogeryjnych czy aptecznych. Faktycznie, często różnica wydaje się tkwić przede wszystkim w cenie, bo zabiegi w salonie fryzjerskim są często kosztowniejsze. Tymczasem profesjonalne preparaty pielęgnacyjne to również dobra inwestycja, zwłaszcza gdy zakład fryzjerski potrafi dopasować kosmetyk do potrzeb naszych włosów. Przede wszystkim kosmetyki tego rodzaju mają o wiele wyższe stężenie substancji aktywnych, które z uwagi na możliwość wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych jest niemożliwe do znalezienia w kosmetykach dostępnych w sprzedaży dla konsumentów. To właśnie sprawia, że jeden krótki zabieg profesjonalny może dać włosom o wiele więcej aniżeli podobna czynność wykonana nieprofesjonalnie w domu.

Modelowanie z kosmetykami

Oczywiście, kosmetyki takie dzielą się również na rozmaite kategorie. Istnieje gama kosmetyków profesjonalnych do włosów, których zadaniem jest modelowanie fryzury. Mogą być one używane np. przy farbowaniu, kiedy farba jest o wiele silniejsza oraz inaczej przygotowywana aniżeli ta w domu. Dotyczy to także trwałej ondulacji, ale również keratynowego prostowania włosów. Wszystkie te zabiegi naruszają strukturę włosa, co sprawia, że mogą pogarszać ogólną jego kondycję. Z tego powodu wszystkie zabiegi modelujące zakończone są zwykle intensywnymi kuracjami pielęgnacyjnymi.

Pielęgnacja w cenie

Stosowanie kosmetyków profesjonalnych do włosów w zakresie pielęgnacji nie zastąpi oczywiście regularnego dbania o włosy w domu; jest jednak dobrym sposobem na szybkie poprawienie ich stanu. Kosmetyki te zazwyczaj nawilżają, zamykają strukturę łusek, zapobiegając łamaniu włosów, czy stymulują ich wzrost oraz wzmacniają cebulki, zapobiegając wypadaniu.

Artykuł powstał we współpracy z https://alluress.com/pol_m_Kosmetyki-do-wlosow-420.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*