Przejdź do treści

Który kraj wybrać na wakacje last minute

Światowy kryzys gospodarczy i mniej optymistyczny rynek pracy nie powinny powstrzymywać ludzi przed wyjazdami za granicę. Wręcz przeciwnie, jeśli zdecydujemy się na zakup wakacji w formule last minute, czyli na ostatnią chwilę, to teraz jest najlepszy czas na tanie wakacje w najbardziej ekskluzywnym hotelu z wyższej półki.

Który kraj wybrać na wakacje last minute

Popularny ośrodek last minute?

W ofertach biur podróży pojawiają się coraz bardziej atrakcyjne oferty wczasów, nie tylko do krajów często wybieranych przez podróżników, takich jak Egipt, Tunezja czy Turcja, ale coraz więcej wakacji last minute to egzotyczne i orientalne kurorty. W ten sposób możemy dowiedzieć się o wycieczce do Afryki, skosztować amerykańskich burgerów, a także zwiedzić kultowe zabytki, takie jak egipskie piramidy czy Sfinks. Niemniej jednak zdecydowana większość turystów decyduje się na wakacje last minute w Azji.

Wschodnia Azja

Azja to ogromny kontynent z górami i pięknymi plażami. Największym atutem tego obszaru jest jego różnorodność. Ale to nie wszystko, bo Azja jest również bogata we florę i faunę oraz wielowiekowe zabytki. To główny powód, dla którego coraz więcej turystów spędza tu wakacje. Popularne kierunki na wakacje last minute w Azji obejmują kraje takie jak Tajlandia, Chiny, Wietnam, Japonia i Kambodża, a także wyspy takie jak Bali i Malezja. Dla wielu wczasowiczów sceneria jest tam niezwykle bajkowa, a dla większości wczasy w takim miejscu to co najmniej rajskie wakacje.

Afrykańskie safari

Jeśli jednak nie wspieramy wczasów na kontynencie tak odległym jak Azja, mamy możliwość skorzystania z innych ofert biur podróży. Dużą popularnością cieszą się również afrykańskie kierunki, w tym kraje w północnej części kontynentu afrykańskiego, takie jak Maroko, Egipt, Tunezja, oraz południowe części kontynentu afrykańskiego, takie jak Kenia, Tanzania, Madagaskar czy Etiopia.

Zalety podróży last minute

W standardowej wycenie biura podróży dla większości z nas nie ma możliwości spędzenia wakacji w tak odległym miejscu. Jednak szczególną cechą wakacji last minute jest cena podróży, która jest o co najmniej 30-40% niższa. Dzieje się tak, ponieważ ta opcja zwykle sprzedaje ostatnią lokalizację wybranego zakwaterowania. Dla biur podróży i linii lotniczych jest to korzystniejsze niż pozostawianie niewykorzystanych miejsc.
Wakacje last minute dają Ci możliwość zrealizowania swoich najskrytszych marzeń o dalekich podróżach za bardzo małe pieniądze. Takie rozwiązanie jest odpowiednie nie tylko dla turystów biorących udział w zawodach, ale także dla turystów, którzy nie mogą wcześniej umówić się na urlop. Dzięki takiej formule zawsze możemy wierzyć, że niezapomniane wakacje spędzimy w warunkach najlepiej odpowiadających naszym osobistym preferencjom i potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.